^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Pavasara EKO projekta aktivitātes „Pienenītē”

Arī šogad Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu. Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un „Izzini mežu” programmām.

Ekoskolu starptautiskā programma jau vairākus gadus īsteno kopīgu koku stādīšanas kampaņu, kurā aktīvi līdzdarbojas arī Latvijas Ekoskolas. Arī šogad Ekoskolu projekta ietvaros notiek koku stādīšana. Šogad savu dalību kampaņā ir reģistrējušas 79 izglītības iestādes Latvijā, kuras stādīs kokus visu pavasari.

 

Mūsu PII „Pienenīte” ir to 79 izglītības iestāžu pulkā, kas šogad savas iestādes teritorijā, vienā no EKO projekta padomes sanāksmēm 22.aprīlī - devāmies ārā iestādīt kokus. Iestādījām 5 kokus: 2 egles, 2 bērzus un ozolu, ko mums dāvināja AS „Latvijas valsts meži”. Savukārt lapegli, ko iestādījām pie jaunā korpusa stikla terases mums uzdāvināja Ekoskolas projekta padomes vecāku pārstāve Anita Piliksere.

Esam lepni, ka arī mēs piedalījāmies šajā kampaņā. Turpināsim veidot apzaļumotu PII „Pienenīte” vidi, kopā ar bērniem izzināt un pētīt koku „dzīvi” un vērot to augšanu.

Aprīļa mēnesī realizējām vēl vienu Ekoprojekta aktivitāti – vecākiem bija uzdots nākamais mājas darbiņš izveidot pavasara puķes no otrreiz lietojamiem materiāliem.

Mūsu „Pienenītes” telpas rotā oriģinālas pavasara puķes, kas pagatavotas no dažādiem otrreiz lietojamiem materiāliem. Vecāku un audzinātāju radošā izdoma, kā arī praktiskā domāšana un otrās dzīves piešķiršana dažādiem materiāliem ir neizmērojama.

Varam palepoties, ka šā gada maija pēdējā nedēļā mūsu pavasara puķu izstāde „dosies” izrotāt Getliņiem EKO semināra telpas.

Saistībā ar Ekoskolas projektu 2 mūsu iestādes grupas „Zaķēni” un „Taurenīši” skolotāju un vecāku sadarbības rezultātā devās ekskursijā uz Getliņiem EKO.

Čaklā rosībā tuvojamies mūsu pirmā gada noslēgumam Ekoprojekta ietvaros. Maija beigās Ekoprojekta noslēguma sanāksmē kopīgi atskatīsimies uz šajā mācību gadā padarīto un izvirzīsim nākamā gada uzdevumus.

Šeit var apskatīt visas fotografijas

Ekoprojekta koordinatores Santa Šika un Evija Kubile

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"