^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Kā Kraukšķītis gāja pretī sveču dienai

Februāri mūsu senči ir saukuši par sveču mēnesi. Šajā laikā tiek godinātas sveces. To gaišā liesmiņa vedina tumšos ziemas mēnešus pretī pavasarim un gaismai. Mūsu iestādes „Spārīšu” grupiņas bērni februāra mēnesī mūzikas un grupas skolotāju vadībā iestudēja muzikālu uzvedumu „Kā Kraukšķītis gāja pretī sveču dienai”. Šī izrāde bija veltījums daudzu bērnu grāmatu autorei un ilustratorei Margaritai Stārastei, kuras darbus mēs visi esam ļoti iemīļojuši.

Mazie aktieri uz izrādi ielūdza ne tikai citus grupiņu bērnus, bet arī savus vecākus, lai kopīgi sagaidītu sveču balli. Skatītāji nonāca Apburtajā mežā, kur Margaritas Stārastes radītie pasaku tēli atdzīvojās. Tur dzīvo rūķīši sveču lējēji, Sniega meitiņa, kura izcepa gardo cepumiņu Kraukšķīti. Ejot pretī sveču dienai, Kraukšķītis ceļā satika ne tikai lāčus ķepaiņus, viltīgās māsiņas lapsiņas, brālīšus zaķīšus, vāveres kuplastes, bet arī sniega vīrus. Tie Kraukšķītim pastāstīja, ka aizbēgot no mājām svētki ātrāk nepienāks... Un tā visi kopīgi svinēja sveču balli.

 

Ne tikai mazie aktieri, bet arī skatītāji bija gatavojušies izrādei. Paldies bērniem un grupiņu audzinātajām, par pašdarināto sveču izstādi. Tā iestādes iemītniekus un arī mūsu viesus ļoti iepriecināja. Svecītes darināja ne tikai bērni, bet arī „Spārīšu” grupiņas vecāki pēc izrādes kopā ar saviem bērniem izmēģināja savas prasmes sveču darināšanā. Patiess prieks par kopīgi veidoto jauko izrādi, bērnu ieinteresētību, atvērtību un piedzīvotajiem jaukajiem mirkļiem.

 

PII „Pienenīte” mūzikas skolotāja Agnese Budreika

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.