^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Rūķēnu” grupas ekskursija uz Dabas muzeju

Sniega kūstošā, saules apspīdētā 19. marta rītā „Rūķēnu” grupa devāmies uz Dabas muzeju, lai vairāk iepazītos ar mūsu skanīgajiem draugiem – putniem.

Pavasaris ir klāt, to rosība jūtama arvien lielāka un mēs vēlējāmies uzzināt vēl gan par tiem putniem, kuru klātesamība jūtama arī ziemas mēnešos, gan par tiem, kuri atceļojuši un ceļo atpakaļ pie mums uz mājām no siltajām zemēm šajā neparastajā pavasarī.

Pirmais, kas mūs iepriecināja, bija gides atzinība par to, ka interese par putniem tiek radīta jau pirmsskolas vecumā un bērni te ieradušies.

Ar lielu interesi „Rūķēni” sāka klausīties stāstījumu par putniem, kuri nejauši var iemaldīties Latvijā. Viens no tiem, izrādās, ir pelikāns. Rūpīgi jāaplūko dzērve, stārķis. Ar ko tie atšķiras viens no otra? Liels bija pārsteigums, cik daudz bērni zināja par melnajiem stārķiem. Uzzinājām par dzeguzes nedarbiem, reto zaļo vārnu, pupuķi, kurš pārsvarā mitinās jūrmalā, pļavās, klajumos. Drīz lielos baros atlidos svīres. Uzzinājām, ka ligzdas materiālu tās gādā gaisā, lidojot, pat ūdeni dzer, virs tā laidelējoties. Skaisti eksponāti ir pūces, ūpji. Bērniem pārsteigums bija tas, ka viena auss pūcei augstāk nekā otra, tādēļ tā tik ļoti labi dzird, bet uz pūces galvas spalvojumā redzamie aplīši skaņu uztver kā antenas. Izrādās, arī dzeņi ir tik dažādi.

 

Izbrīns bija liels, uzzinot, ka zeltgalvītis sver tik, cik divi tējas maisiņi. Un dzīvo tas skuju koku mežos. Iepazināmies arī ar daudziem citiem putniem: pļavās mītošajiem, cilvēku mītņu tuvumā esošajiem, mežos redzamajiem un dzirdamajiem, kā arī tiem, kuriem patīk Rīgā – zīriņiem, sudrabkaijām, bet zem viena jumta ar cilvēku var dzīvot gan bezdelīgas, gan māju čurkstes. Bet krasta čurkstes, lai dzīvo savās mājās – smilšakmens krastu alās.

Kad gides stāstījums beidzies, bērniem iespēja darboties pašiem: salikt koka puzli (putnu spārnu) dažādos variantos vērot putnu spalvas, taustīt dūnas, dzirdēt putnu skaņas riesta laikā, lasīt spārnoto draugu nosaukumus.

Kad uzzināts tik daudz, bērniem tika dota iespēja, izstaigāt eksponātu zāles, kurās varēja aplūkot dzīvnieku, rāpuļu, dažādu interesantu radību izbāzeņus no visas pasaules. Jauniegūtās zināšanas „Rūķēni” pārrunāja, kad pēc ekskursijas ieradās savā grupā.

„Rūķēnu” grupas skolotājas: L.Gaiķena un G. Baumane.

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.