^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ebru gleznošanas praktikums

27.februārī mūsu iestādē ciemojās gan Pierīgas pirmsskolu metodiķi, gan arī Pierīgas pirmsskolu skolotājas, lai piedalītos praktikumā „Ebru gleznošanas tehnika”.

Mēs par Ebru gleznošanas tehniku uzzinājām un sākām interesēties pateicoties dalībai Comenius projektā „Eiropas bērni dzied un dejo”. Mūsu PII „Pienenīte” delegācija, ciemojoties Turcijā- projekta ietvaros, viesojās arī mākslas studijā, kur tika prezentēta Ebru gleznošanas tehnika. Vēlējāmies padalīties pieredzē ar citām pierīgas pirmsskolas izglītības iestādēm par šo interesanto gleznošanas tehniku.

Ebru ir viens no senākajiem Turcijas mākslas veidiem, precīzu izcelsmes vietu un laiku atstājot nezināmu. Vecākais zināmais Ebru , kas izceļas ar ārkārtīgu izsmalcinātību, nāk no 11.gadsimta un liecina, ka tajā pašā laikā šī māksla bija jau sasniegusi pilnību.

 

Gadiem ejot šī māksla ieguva nosaukumu EBRU – „Māksla uz ūdens virsmas”.

Ebru mākslas noslēpums ir īpašas ūdenī nešķīstošas un negrimstošas krāsas un sabiezinātais ūdens, uz kura tiek pilinātas krāsas. Krāsas nesajaucās savā starpā, bet turas uz ūdens virsmas, veidojot neatkārtojamus ornamentus.

Krāsas gatavo no dažādu toņu māliem, speciāli pārstrādājot tos un pievienojot tām buļļa žulti, lai krāsas ūdenī negrimtu un nešķīstu.

Katrs zīmējums uz ūdens ir unikāls un neatkārtojams. Uzburot mīlestības piesātinātu skaistumu, ebru uzskatāma par noslēpumainās, pat mistiskās sfēras mākslu.

Pašam procesam piemīt pilnīgi unikālas terapeitiskās īpašības. Tas veicina atslābināšanos caur krāsu un formu, kas maigi pārplūst viena otrā.

Praktikums sākās ar iestādes vadītājas Leldes Sturmes uzrunu ciemiņiem, turpinājumā ar muzikālu priekšnesumu ciemiņus iepriecināja mūzikas skolotāja Līga Kurzemniece un „Kāpēcīšu” grupas bērni ar atbilstošu dziesmu praktikumam – „Māsiņas,krāsiņas”.

Praktikumu vadīja mūsu pirmsskolas skolotāja Dace Sarkane, sākumā parādot ciemiņiem prezentāciju par Ebru gleznošanas tehniku, ko papildināja interesants stāstījums arī par dažādiem kurioziem, ar ko saskārāmies, atkārtoti iegādājoties speciālo šķidrumu Ebru gleznošanai.

Praktikuma turpinājumā, katrs ciemiņš radīja savu mākslas darbu Ebru gleznošanas tehnikā, patstāvīgā darbošanās radīja fantastiskas emocijas un atmosfēru, ne velti Ebru gleznošanas tehniku dēvē par unikālu terapeitisku nodarbi.

Atļaujot mākslas darbiem nožūt , kopā ar ciemiņiem devāmies ekskursijā pa iestādi.

Diskusijās pie kafijas tases par jauniegūtajām prasmēm, informāciju un interesi par Ebru gleznošanas tehniku praktikums noslēdzās.

Diena pagāja emocionāli bagātīgā un pozitīvā gaisotnē, ko savās atsauksmēs iestādes viesu grāmatā atzīmēja arī praktikuma dalībnieki.

Paldies visam mūsu radošajam kolektīvam par ciemiņu uzņemšanu.

 

Santa Šika

PII „Pienenīte” vadītājas vietniece metodiskajā darbā

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.