^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ielīgošanas pasākumi PII „Pienenītē”…

„Līgo saule, līgo bite
Pa lielo tīrumiņu,
Saule sienu kaltēdama,
Bite ziedus lasīdama.”

                       (L.t.dz.)

          Mēs esam bagāti ar diženām un latviskām tradīcijām, tuvojoties Līgo un Jāņu dienai, jau daudzus gadus pēc kārtas, ievērojot ticējumus, daudzinot latviešu tautas tradīcijas, mācot tās bērniem, organizējam ielīgošanas pasākumus mūsu iestādē.

Šajā mācību gadā, mūsu lielajā „Pienenītē” ielīgošanas pasākumi jau sākās 16.06. mūsu filiālē pie mazajiem „Ķipariem” un „Ezīšiem”, saulītes apspīdēti un skaistu vainagu rotāti līgojām āra pagalmā ar mūzikas skolotāju Elīnu, audzinātāju Karīnu un auklītēm Ivitu un Genefu.

Nākamajā dienā, saulīte bija vēlīga un ar mazākajiem bērniem varējām līgot āra pagalmā, pļavā, kur šopavasar, Ekoskolas projekta ietvaros iestādījām ozoliņu, ko arī daudzinājām, to apdziedot.

Bija sanākuši mazi līgotāji ar skaistiem ziedu vainadziņiem, dažiem puišiem čaklākie vecāki bija sapinuši arī kuplus ozolu vainagus. Ar Līgo svētku tradīcijām bērnus iepazīstināja mūzikas skolotāja Līga, atrodot pļavā Pieneni – mūzikas skolotāju Kristīni. Mazajām meitenēm bija tik bagātīgi ziedu vainadziņi, ka drīz vien uz pļavu atlidoja arī Bite. Visi kopīgi devāmies rotaļās, dejās, kā arī noskaidrojām, kādus darbus jāpaveic izdarīt līdz Jāņu dienai.

Pēc lustīgas dejošanas un dziedāšanas mazie līgotāji iestiprinājās ar cienastu – Jāņu sieru, speķa pīrādziņiem un kvasu.

Ar lielākajiem mūsu „Pienenītes” bērniem Līgo dienas tradīciju , deju un rotaļu apgūšana notika lielajā iestādes zālē, jo kā jau pirms Jāņiem uzlija lietutiņš.

Arī lielākajiem „Pienenītes” bērniem, mūzikas skolotāja Līga mācīja Līgo tradīcijas, dziesmas, arī atrodot turpat pļaviņā Pieneni – mūzikas skolotāju Kristīni, un arī šajā dienā Bite „sajuta” vainagos esošo ziedu smaržas. Pārsteigums bija liels, kad ziņkārības mākta, pēkšņi uzradās čigāniete – audzinātāja Marika, kas devīgi zīlēja nākotni katram, kas vēlējās. Lustīgos Līgo dančus bērniem pamācīja deju skolotāja Aiga.

Ar lustīgu noskaņu, dziesmām dziedot, un ticējumus apspriežot, bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm devās uz grupiņām.

Ir patiess prieks un lepnums, ka mācām mūsu „Pienenītes” audzēkņiem latviešu tautas tradīcijas, gadskārtu ieražas un aicinām tās nodot un ievērot katrā ģimenē.

Paldies mūsu radošajām un izdomas bagātajām mūzikas un deju skolotājām par kreatīvu pieeju latviešu tradīciju nodošanā mūsu bērniem!

 

Vairāk bildes no šī pasākuma varat apskatīt spiežot "šeit"

 

Santa Šika

Stopiņu novada domes PII „Pienenīte”

vadītājas vietniece metodiskajā jomā

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.