^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„ Rūķēnu” grupas ekskursija uz LU Botānisko dārzu

Liels bija „Rūķēnu” grupas pārsteigums, kad PII „Pienenīte” administrācija piešķīra „Rūķēnu” grupai nomināciju „Veiksmīgāk organizētākais grupas darbs 2014./2015.m.g.”un dāvāja balvu – ekskursiju.

Tā kā šajā pavasarī tika radīta interese par kukaiņu dzīvi, balvā iegūto ekskursiju saplānojām uz LU Botānisko dārzu – ciemos pie taureņiem.

Botāniskais dārzs mūs sagaidīja rododendru pilnā plaukumā. Saulītes pavadīti izstaigājām skaisto parku, vērojot tos un arī citus ziedošos augus, kuri ir atceļojuši pie mums no citām zemēm un te ir labi iejutušies.

Pirms tikšanās ar taureņiem, iegājām palmu mājā, lai redzētu majestātiskos un gigantiskos augus, ieraudzījām arī kādā kokā aug lauru lapas, kuras mūsu māmiņas liek klāt ēdienam, to gatavojot.

Ilgi gaidītais mirklis pienāca ar to, ka taureņu mājas gids deva norādījumus, kas jāievēro spārnoto draugu pasaulē. Ieejot mājā, mūs pārsteidza lieli, mazi, krāsaini, gan lidojoši, gan uz augu lapām sēdoši taureņi. Tos vajadzēja vērot ļoti uzmanīgi , jo viens liels tauriņš, kādu mūsu dabā nav iespējams novērot, bija nosēdies pat uz celiņa. Notupušies „Rūķēni” to ļoti uzmanīgi vēroja.

Ekskursijas turpinājumā, gids uzaicināja mūs nostāties pie inkubatora, kad tā durvis atvērās, ieraudzījām rindiņā sakārtas kūniņas, kuras uz taureņu māju atsūta no tropiem. Kad kūniņas plīsīs, no tām pa visu taureņu māju lidos neredzēti spārnaini. Tāpat kā pūčtaurenis, kurš, kad izplēš spārnus ir līdzīgs pūcei. Paslēpušies zaros, kautrīgi tup 2 mazi putnēni.

Pateicoties gidam un mājot ardievas visai dzīvai radībai „Rūķēni” priecīgu emociju pārņemti devās mājup.

 

„Rūķēnu” grupas skolotājas Lidija Gaiķena un Gunta Baumane

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.