^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Dzimtās valodas diena „ Pienenītē”- veselīgs uzturs

Starptautisko dzimtās valodas dienu pasaulē svin pēc 1999.gada UNESCO Ģenerālas konferences pieņemtās rezolūcijas par valodu daudzveidības saglabāšanu un aizsardzību. Visā pasaulē tiek svinēta 21.februārī. Tā UNESCO izceļ valodu nozīmi kultūru daudzveidības saglabāšanā un iestājas par dzimtās valodas lietojuma veicināšanu.

Dzimtā valoda uztur piederību savas tautas un valsts tradīcijām, veido saikni, kas vieno pagātni, tagadni un nākotni, kā arī palīdz nezaudēt savas izcelsmes izjūtu. Šīs saiknes uzturēšana var būt dažāda - caur tautas dziesmām, spēlēm un rotaļām, teiku, pasaku un ticējumu stāstīšanu vai caur vienkāršas sarunas uzturēšanu savā dzimtajā valodā, izceļot valodas bagātību.

 

Ne tikai Latvijā Dzimtās valodas dienas atzīmēšana ir kļuvusi par tradīciju, bet arī mūsu iestādē „Pienenīte” šī dzimtās valodas diena tiek atzīmēta ik gadu februāra izskaņā.

Arī šajā mācību gadā dzimtās valodas dienu kopā atzīmēja sagatavošanas grupas „Saulītes”, „Lācēni”, „Mārītes” un „Spārītes” bērni un skolotājas. Par pārsteigumu bērniem ciemos bija atnākušas Zinīte ( Skolotāja Maija Putniņa) un atraktīvā Pepija ( skolotāja Anna Lušņicka), kuras bērniem bija sagatavojušas dažādus uzdevumus- salikt pareizi vārdus, veidot aprakstošās mīklas, rakstīt dažādu produktu nosaukumus, no vairākiem vārdiem salikt teikumus u.c. Visi uzdevumi un rotaļas bija saistīti ar eko skolas projekta vienu no tēmām- veselīgs uzturs. Lai bērni nenogurtu un izkustētos, pasākuma vadītājas visus aicināja uz muzikālām rotaļām.

Dzimtās valodas dienai veltītā pasākuma visus uzdevumus bērni veica ar prieku un milzīgu atbildības sajūtu. Sacensības gars starp grupām bija jaušams visu pasākuma gaitu. Noslēgumā visu sagatavošanas grupas kā balvu saņēma veselīgu našķi- burkānus un kāpostus. Gandarījums un prieks par pasākumu bija gan bērniem, gan pedagogiem. Paldies visiem, kas piedalījās! Paldies mūzikas skolotājai Līgai Kurzemniecei par pasākuma muzikālo noformējumu un rotaļām.

Skolotāja: Anna Lušņicka, vadītājas vietniece metodiskajā darbā Evija Kubile

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.