^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

PII „Pienenīte” Eko padomes brauciens uz “Getliņi EKO”

20. janvāra dienā draudzīgais Eko padomes kolektīvs devās ekskursijā uz “Getliņi EKO”. Mūs sagaidīja pozitīvā un smaidošā uzņēmuma pārstāve Anda Zandberga.
Mūsu ceļojums pa Getliņu poligonu sākās jau pie vārtiem. Uzzinājām, kā tiek nosvērtas atkritumu mašīnas un atkritumu tālākais ceļš poligonā. Aplūkojām lielo atkritumu kalnu. Lai gan baltais sniegs šobrīd to ir apsedzis un atkritumus mazliet paslēpis, tomēr kalna izmērs ir iespaidīgs. Anda neslēpa, ka to ļoti iemīlējuši arī putni. Ir pat novērotas ļoti reti sastopamas putnu sugas.
Lai iegūtu vairāk informācijas par “Getliņi EKO” vēsturi un nākotnes plāniem, devāmies uz konferenču zāli. Bija patiess prieks tur ieraudzīt mūsu PII “Pienenītes” bērnu un viņu vecāku kopdarbus-Eko puķes. Eko puķu izstāde mūsu “Pienenītē” bija 2015.gada pavasarī un jūnijā, sadarbībā ar “Getliņi EKO”, puķu izstāde “aizceļoja” uz “Getliņi EKO”, priecēt apmeklētājus un ekskursantus.


 Anda atklāja, ka mūsu Eko puķes ir ieguvušas lielu atsaucību gan no pašmāju, gan no ārvalstu viesu puses.  Viesi apbrīno un ar lielu aizrautību aplūko katru puķi.
Noskatījāmies arī prezentācijas filmu par poligona izveidošanas pirmsākumiem un uzņēmuma “Getliņi EKO” attīstību un sasniegumiem. Liels prieks par nesen atklāto šķirošanas rūpnīcu, kurā datorizēti šķiro mājsaimniecībās nesašķirotos atkritumus.
Uzzinājām, kā uzņēmumam, kas nodarbojas ar atkritumu savākšanu, radās ideja audzēt tomātus. Kāpēc tomāti? Tāpēc, ka tomātiem patīk siltums! No atkritumiem veidojas gāze, no gāzes arī siltums.  Jāatklāj, ka tomāta „ceļojums” no sēkliņas līdz pircēja maltītei ir gana sarežģīts un laikietilpīgs. Katrs tomāts tiek rūpīgi audzēts un nogādāts pie pircēja.  
Pēdējā ekskursijas pieturvieta bija tomātu siltumnīca. Ieejot tās priekštelpā, nevarēja nesajust tomātu smaržu! Lai gan ārā ir ziema, likās, ka esam piemājas dārziņā, kur smaržo pēc vasaras un gardajiem tomātiem. Lai pagarinātu šo vasaras smaržu un garšu, uzņēmuma veikaliņā iegādājāmies arī gardos tomātus!
Jāsaka liels paldies PII „Pienenīte” Eko padomei par iespēju doties ekskursijā uz “Getliņi EKO”, kā arī liels paldies draudzīgajai Andai Zandbergai par izzinošo un jauko ekskursiju.
Turpināsim iesākto! Dzīvosim zaļi!


PII „Pienenīte” Eko padomes pārstāve - Aivita Muzikante

 Pilnu foto galeriju varat skatīt šeit

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.