^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Mārīšu” grupas ekskursija uz Rīgas lidostu

          Saulainā atvasaras piektdienā PII „Pienenīte” „Mārīšu” grupas bērnu vidū valda satraukums. Jau ilgi plānotā un gaidītā ekskursijas diena ir klāt. Bērni sakāpj autobusā un brauc uz Rīgu, iepazīt tās lidostu „Rīga”. Ierosme braucienam radās padziļināti iepazīstot katra vecāka profesijas. Vecāki savas profesijas prezentācijai veidoja informatīvi ilustratīvu apskatu, tā arī uzzinājām, ka Toma māmiņa ir dispečere lidostā. Plānojot rudens ekskursiju, Toma māmiņa atsaucīgi piekrita to noorganizēt savā darbavietā.

          Esam klāt! Daži jau šeit pabijuši, dodoties ārzemju ceļojumā kopā ar vecākiem, bet lielākai daļai bērnu šis ir pirmais lidostas apmeklējums.

          Pirmā iepazīšanās ar lidostu sākas pie informācijas centra, tiekoties ar zinošo un jauko lidostas gidi. Aplūkojām bagāžas nodošanas procesu tai seko pirmā satrauktā tikšanās ar lielajiem „metāla gaisa putniem”. Pa lielo lidostas logu vērojam to pacelšanos un nolaišanos. Bērnus vērotais sajūsmina, atskan spiedzieni un aplausi, sajūsmināti izsaucieni.

          Dodamies tālāk iepazīt tik interesanto un pārsteigumu pilno lidostas ikdienu. Izejot cauri muitas zonai, izjūtam tur valdošo stingro uzraudzību, tiek ievēroti visi drošības pasākumi, pieaugušajiem jāuzrāda pases, bet bērni savu identitāti apliecina, nosaucot vārdu un uzvārdu.

          Katrs saņemam atstarojošas vestes, lai mēs būtu labāk pamanāmi lielajā lidostas apmeklētāju pūlī. Un ar lidostas autobusu mums tiek sniegta iespēja izbraukt visu plašo tās teritoriju, iepazīstot gan tās darbinieku ikdienas darbu, gan arī sajūsmināties par lidmašīnām. Pārliecināmies, ka tās atšķiras gan pēc lieluma, gan krāšņā krāsojuma, raksturojot valsti, no kurienes pasažieri vai krava atceļojusi pie mums. Mums veicas un redzam arī ļoti lielu lidmašīnu, kas mūsu acu priekšā cēli piezemējas un lēni ieslīd savā stāvvietā. „Tik lielas lidmašīnas nemaz tik bieži mūsu lidostā neapciemo”- stāsta mūsu jaukā gide.

          Bērni vēro lidostas darbinieku profesionālo, pārdomāto un saskaņoto rosību sagaidot lidmašīnas un pavadot tās tālajā ceļā.

          Paldies Toma māmiņai, par noorganizēto ekskursiju un atsaucīgajiem lidostas darbiniekiem par silto uzņemšanu! Ļoti iespējams, ka kādam no „Mārīšu” grupas bērniem vērotais rosinās centīgi mācīties, lai izaugot dienās kļūtu par lidmašīnas pilotu!

 

„Mārīšu” grupas skolotājas: Sandra Pavasare, Anita Circene

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.