^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ieskandinām Miķeļdienu!

Tradicionāli Miķeļdienu svin 29.septembrī, kad saule pagriežas uz ziemas pusi. Tie ir rudens saulgrieži. Šie svētki ir cieši saistīti ar ražas novākšanu. Arī mūsu iestādes bērni to labi zina, jo katru gadu šie svētki tiek godināti. Ieskandinot Miķeļdienu, mūsu iestādē notiek dažnedažādas aktivitātes:

  • tradicionāli, sadarbojoties ar vecākiem, tie ir dažādi no rudens veltēm darināti paklāji āra laukumiņos;
  • dažās grupiņās tiek organizēti Miķeļdienas gadatirgi, kuros bērni pārdod pašaudzētas vai pašdarinātas lietas, savukārt pircēji ir vecāki, draugi un skolotāji. „Valūta”, ar ko Miķeļdienas tirgū norēķināties, ir salasītās zīles un kastaņi;
  • grupiņās tiek veidotas dažādas izstādes, kurās var aplūkot krāsainas un bagātīgas rudens veltes un to dažādību;
  • savukārt, citas grupiņas ieskandina Miķeļdienu ar teatrālu svētku svinēšanu.

Šajā mācību gadā, tieši Miķeļdienā- 29.septembrī, „Taurenīši”, „Burtiņi”, „Knīpas un knauķi”, kā arī „Spārītes” tika aicināti kopīgi izzināt, izdziedāt, izspēlēt un izgaršot šos svētkus. Kā tas notika?

Bērnus sagaidīja pats Miķelis, kurš ķerrā bija sev līdzi atvedis ēdelīgo palaidni āzīti Jumīti. Iedomājieties tik! Āzītis bija sastrādājis dažādas blēņas! Bērni pastāstīja āzītim kāda ir laba un kāda ir slikta uzvedība un kopīgi secināja, ka „labi darbi nes saldus augļus”. Šajā reizē caur rotaļu, ticējumu un mīklu palīdzību izzināja rudens saulgriežu tradīcijas un visi kopīgi izspēlēja teātri par lielo ķirbi. Tad nu bija liela jautrība- palīdzēt vectētiņam nāca dažādi tēli- vecmāmiņa, mazmeitiņa, sunītis, kaķīši un pelītes. Pašu lielāko prieku radīja kopīgā darbošanās- tajā „maskojās” un iesaistījās ikkatrs klātesošais – bērni, audzinātājas un auklītes.

Liels paldies jums- vecāki, par palīdzību galvas masku sagatavošanā un bagātīgo rudens velšu degustāciju klāstu. Pateicoties kopīgajai sadarbībai, mūsu bērni pilnvērtīgi varēja izzināt Miķeļdienas tradīcijas.

Savukārt, paši mazākie bērniņi- „Podziņas” un „Skudriņas”- savus pirmos svētkus mūsu „Pienenītē” tika aicināti ieskandināt kopīgi ar vecākiem. Šis ir satraucošs laiks mums visiem- gan mazajiem bērniņiem, gan jums vecāki un arī mums- iestādes darbiniekiem. Gaisā virmo satraukums, nedrošība, un, lai to kliedētu, rudens svētki tika organizēti grupiņas telpās, jo šī vide bērniņiem ir jau iepazīta. Lai būtu drošāk mazajām sirsniņām, aicinājām palīgos viņu vecākus. Paldies jums par lielo atbalstu un līdzdarbošanos dažādajās aktivitātēs.

Kas tad ir svētki bez viesiem un dāvanām? Visiem par pārsteigumu pie bērniem ciemos atnāca daži meža dzīvnieki. Pirmais bija lāčuks, kurš atnesa kastaņus, lai tos kopīgi ar vecāku atbalstu savērtu virtenēs. Ezītis atnesa pilnu grozu ar sēnēm. Tās tika saskaitītas un sašķirotas. Arī vāverīte bērniem bija sarūpējusi pārsteigumu- skanošus lazdu riekstus! Savukārt vecāki bija sagādājuši veselīgu un gardu mielastu- dzērvenes, burkānus, puķkāpostus, gurķus un citas rudens veltes.

 

Paldies visiem par sadarbību un kopīgu svētku sajūtas radīšanu-

PII „Pienenīte” mūzikas skolotāja Agnese Ušacka

 

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.