^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Kolektīva ekskursija uz Tartu

Jūnija pēdējā sestdienā PII’’Pienenīte’’ kolektīvs devās ikgadējā vasaras ekskursijā, šādi atzīmējot mācību gada noslēgumu. Šoreiz izvēlētais maršruts veda uz Tartu, lai pēc garā mācību gada kolektīvs kopīgi atpūstos, apskatītu senāko Baltijas pilsētu Tartu un smeltos jaunas radošas idejas savam darbam AHHA zinātniski-eksperimentālajā centrā.

Izstaigājot vecpilsētu , apskatījām nozīmīgākos objektus-Tartu universitāti, ‘’šķībo ‘’māju, mīlētāju tiltiņu, veco katedrāli un slaveno strūklaku-‘’ skūpstošies jaunieši’’. Ortajā dienas pusē apmeklējām AHHA centru, kur katrs varēja piedalīties un izmēģināt dažādus zinātniskos eksperimentus, pārbaudīt savas fizikas un ķīmijas zināšanas,

kā arī izjust kā darbojas gravitācijas vai optikas likumsakarības. Noslēgumā visi apmeklējām planetārija seansu ‘’dodoties kosmosa lidojumā’’, kur audiogids par zvaigznājiem un planētām stāstīja latviešu valodā. Mājupceļā , netālu no Valgas, apskatījām Sangastes pili, kas ir celta pēc Anglijas Vindzoras pils parauga. Mums bija iespēja apskatīt šīs pils telpas, kā arī pils saimnieka grāfa F.G. Magnusa fon Berga bibliotēku ar orģinālajiem ozolkoka grāmatu skapjiem, kā arī uzkāpt pils tornī.

Šādu ekskursijas maršrutu es ieteiktu arī mūsu audzēkņu ģimenēm, jo šajā braucienā gandarījumu guva gan bērni, gan pieaugušie.

Vadītāja: Lelde Sturme

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.