^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Pienenīte” deju skatē

Gatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015. gada vasarā, Latvijā sākušās deju kolektīvu skates, kurās pēc vairāku gadu pārtraukuma piedalās arī pirmsskolas izglītības iestādes. Tāpēc saulainā un ļoti pavasarīgi siltā 27.marta dienā mūsu pirmsskolas izglītības iestādes mazie dejotāji no „Kāpēcīšu”, „Saulīšu”, „Gliemezīšu”, „Rūķēnu” un „Burtiņu” grupām devās uz Pierīgas pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu deju kolektīvu skati, kas norisinājās Zvejniekciema kultūras namā.

Skates mērķis ir apzināt izglītības iestāžu tautas deju kolektīvus un novērtēt deju kolektīvu māksliniecisko sniegumu un pedagogu radošo darbību, kā arī novērtēt obligātā repertuāra apguves līmeni.

 

Tautisko deju skatē piedalījās 17 bērnu deju kolektīvi no Ādažiem, Inčukalna, Sējas, Baldones, Ropažiem, Mārupes, Mālpils, Saulkrastiem, Vangažiem, Stopiņiem, Krimuldas un Babītes, kas apliecināja, ka dejot gribētāju Pierīgas pirmsskolas izglītības iestādēs netrūkst. No mūsu pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” skatē piedalījās divi dejotāju sastāvi. Pēc skates nolikuma bērniem bija jādejo 2 dejas. Viena no tām bija obligātā deja „Sešas peles miegu vilka”, bet otra bija izvēles deja no obligātā deju svētku repertuāra. Abi mūsu kolektīvi dejoja jautro un dzīvespriecīgo deju „Vēderiņš burkšķ”.

Skati uzmanīgi vēroja un vērtēja stingra žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma radošās darba grupas pārstāve Inga Pulmane un Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, horeogrāfe un arī dejas „Sešas peles miegu vilka” autore Iluta Mistre. Žūrijas komisija kolektīvus vērtēja pēc pieciem kritērijiem – dejas horeogrāfiskā precizitāte, dejas mākslinieciskais izpildījums, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpu valkāšanas kultūra, pareizība un skatuves kultūra. Atbilstoši iegūtajiem punktiem, kolektīvs ieguva Augstākās ,I, II vai III pakāpes diplomu.

Pēc žūrijas vērtējuma PII „Pienenīte” abi deju kolektīvi ieguva Augstākās pakāpes diplomus.

Liels paldies par mūsu bērnu raito deju soli un dejotprieku skolotājai Aigai Mednei un neiztrūkstošajiem palīgiem un atbalstītājiem Edgaram un Artūram Medņiem. Paldies arī skolotājām un skolotāju palīgiem, kas palīdzēja pie daudzajiem darbiņiem, lai mūsu mazie dejotāji būtu skaisti un rūpīgi saposti.

 

Deju skolotāja Aiga Medne,

vadītājas vietniece metodiskajā darbā Evija Kubile

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.