^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

PII “Pienenīte” sagatavošanas grupu bērni piedalās Ekoskolas projekta rīcības dienās

     Mūsu PII “Pienenīte” aktīvi turpina piedalīties Ekoskolu projektā arī 2015./2016.m.g. Ekoskolas projekta ietvaros esam jau paveikuši dažādas aktivitātes. Šogad aktīvi piedalījāmies Ekoskolas projekta rīcības dienās.

Ekoskolu Rīcības dienas – tā ir nedēļu ilga globāla mēroga akcija vides aizsardzībā ieinteresētajām skolām , kurā ik gadu visā pasaulē piedalās vairāk kā desmit miljoni bērnu. Rīcības dienas notika visas nedēļas garumā, no 2.līdz 8. novembrim un gan Latvijā, gan pasaulē šajā laikā notika dažādi pasākumi veltīti šī gada vides aizsardzības notikumam – ANO klimata pārmaiņu konferencei.

     Kampaņas mērķis ir parādīt pirmsskolniekiem, skolniekiem un apkārtējai sabiedrībai, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām. 113 izglītības iestādes, arī mūsu PII “Pienenīte”, Latvijā bija sagatavojušas dažādas aktivitātes – radošās darbnīcas, zibakcijas, informējošus pasākumus, ar kuriem pievērsa uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrēja to cēloņu saikni ar mūsu dzīvesveidu un ikdienas izvēlēm.

       Rīcības dienas ietvaros PII “Pienenīte” sagatavošanas grupu bērni kopā ar skolotājām un Ekoskolas koordinatorēm devās ārpus bērnudārza teritorijas ar plakātiem aicināt apkārtējo sabiedrību pievērst uzmanību klimata pārmaiņām un aptaujāja Stopiņu novada iedzīvotājus par to ,ar kādu transporta veidu viņi pārvietojās. Devāmies izglītojošā gājienā no PII ”Pienenīte” līdz Stopiņu novada domei, kur mūs sagaidīja domes pārstāvji. Bērni ar domes pārstāvjiem diskutēja un dalījās savās zināšanās par to kā taupīt ūdeni, elektrību, kā šķirot atkritumus, u.tml.

Bērni bija zinoši, jo skolotājas ar bērniem bija pārrunājušas šādas tēmas : atkritumi, ūdens, veselīgs dzīvesveids. Katra grupa bija izzinājusi katru tēmu un bērniem radās izpratne , kā jātaupa ūdens, kā jāšķiro atkritumi, tie jāmet konkrētajos konteineros, u.tml. Bērni kopā ar skolotājām bija sagatavojuši izglītojošus un pārdomām rosinošus plakātus : “elpo tīru gaisu”, “domā zaļi”, “nemēslo”, “brauc ar sabiedrisko transportu”, “pārvietojies ar divriteni”, “taupi ūdeni”, “gaiss, ko elpojam ir mūsu bagātība, nepiesārņo to”, u.c. Bērni labprāt dalījās savās zināšanās ar satiktajiem Ulbrokas iedzīvotājiem un aicināja tos “domāt un dzīvot zaļi”.

Atgriežoties PII “Pienenīte” visi gājiena dalībnieki biji gandarīti par padarīto. Tā bija jauna pieredze bērniem, iespēja izstāstīt savas zināšanas Stopiņu novada iedzīvotājiem.

       Rīcību nedēļas ietvaros mūsu PII “Pienenīte” notika viktorīna starp mūsu iestādes lielākajiem – sagatavošanas grupas bērniem “Ko es zinu par transportu”. Viktorīnu vadīja skolotājas Diāna Škutāne un Edīte Fiļimonova.

     9.novembrī pie mums viesojās Ulbrokas vidusskolas skolēnu Ekopadomes pārstāves ar izzinošu lekciju “Ķērpji – gaisa kvalitātes indikatori”.

     Savukārt, 27.novembrī mūsu iestādē notika ikgada zīmēšanas festivāls. Šogad festivāla tēmu sasaistījām ar Ekoskolas projekta gada tēmu – transports. Pēc Ekorūķu ierosinājuma bērni zīmēja pašu izdomātus , dabai draudzīgus elektrotransportus.

     Patiess prieks un lepnums par ekoskolas aktivitātēm ražīgo novembri PII “Pienenītē”. Prieks par bērnu un skolotāju vēlmi, degsmi un ieinteresētību darboties un izmēģināt savas prasmes dažādās aktivitātēs.

Sirsnīgs paldies visām skolotājām, Ekopadomei, skolotāju palīgiem un bērnu vecākiem par radošajām idejām un atbalstu.

 

Ekoskolas koordinatores Santa Šika un Evija Kubile

 

Pilnu foto galeriju varat skatīt šeit!

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.