^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Mūsu bērni kā dizaineri, modeļi un modelētāji!


Īsi pirms Valentīndienas Ulbrokas pirmsskolas izglītības iestādē "Pienenīte" grupai "Zaķēni" norisinājās iespaidīgs un emocijām pilns pasākums "Sirsnīga disko tērpu modes skate".

Gatavošanās šim pasākumam nebija viegls uzdevums, jo tērpi bija jādarina no Eko materiāliem. Bērniem un viņu vecākiem, tas prasīja ļoti radošu pieeju un inovatīvu domāšanu.

Īpašu atbildības un pienākuma sajūtu izjuta visi, kā nekā modes skati vērtēja žūrijas komisija, kura bija visnotaļ prasīga, kritiska un reizē saprotoša.

 


Pirms pašas modes skates, kad bērni tikko sāka posties un gatavoties, viņu sejās bija manāms neparasts emociju saviļņojums. To radīja pārsteiguma efekts, jo kā nekā, visi bija ļoti gatavojušies un vēlējās dalīties savos meistarības darbos.

Ko tik nevarēja redzēt, polietilēna maisiņus, kurpju kastes, kartonus, čipsu pakas, avīzes, tualetes papīra ruļļus, iesaiņojamās plēves, dzīvnieku barības iepakojumus, agro plēves, atkritumu maisus.

No tā visa bija tapuši neparasti modes risinājumi. Daži tērpi bija pat tādi, ka nevarēja apsēsties, visu pasākumu bija jāstāv kājās, lai nesaburzītos, jo vienkārši nevarēja pieliekties vai pietupties.

Taču bērnu apņēmība ņēma virsroku un visi bija gana pacietīgi un gaidīja savu iznācienu.

Katrs bērns iejutās modeļa vai modeles lomā un vecāku komentāru pavadībā spēra savus pirmos soļus modes industrijā. Taču, lai viņus iedrošinātu, kā pirmās uz modes skatuves devās pašas audzinātājas, kuras arī bija tematiski darinājušas jautrus un oriģinālus tērpus.

Aiz viņām, jau iedvesmu un aplausu pavadīti, sekoja paši bērni, kuri eleganti un pa vienam, demonstrēja savus darinātos tērpus.

Uz skatuves varēja redzēt plašu modes industrijas interpretāciju. No klasiskiem tērpiem līdz neparastiem risinājumiem.

Skaistas vakarkleitas ar krāšņām platmalēm, dažāda stila deju tērpus, pat robotus un bruņiniekus ar zobeniem.

Žūrijas komentāri un vērtējumi bija ļoti noderīgi, tie pavēra redzējumu, par šo tērpu daudzfunkcionalitāti un nozīmīgumu ejot uz diskotēkām. Pateicoties žūrijas mīlestībai pret bērniem, katrs dalībnieks dzirdēja komentārus, kuri bija kā saldais ēdiens kārumniekam.

Protams, kā tad bez balvām, katrs tās saņēma, jo visi bija centīgi, radoši un iedvesmojoši, gan profesionālajai modes industrijai, gan ikvienam skaisti ģērbties gribošam cilvēkam.

Ar to viss nebeidzās, sekoja šo tērpu praktiskās pielietošanas daļa - Diskotēka! Tur katrs rādīja, ko māk un ko var savā jaunajā tērpā. Visi tērpi izturēja šo pārbaudījumu, neskatoties uz to, ka dīdžejs spēlēja visnotaļ plašu mūzikas žanru izlasi.

Kad tērpi bija izrādīti, bērni varēja nobaudīt tos gardos ēdienus, kas visa pasākuma laikā bija manāmi aiz skatītāju mugurām.

Kas to lai zina, varbūt kādam no bērniem, tas bija pirmais solītis savas dzīves lielajai profesijai?

Paldies audzinātājām, žūrijai, dīdžejam, vecākiem, skatītājiem un protams, pašiem māksliniekiem, dizaineriem, stilistiem, modelētājiem - BĒRNIEM!

 

„Zaķēnu” grupas pārstāvis Renārs Circenis

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.