^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Stopiņu bērnudārzā „Pienenīte” bērnus priecēs izrāde „Rūķis šķiro”

Informācija masu medijiem
21.11.2014.

Stopiņu bērnudārzā „Pienenīte” bērnus priecēs izrāde „Rūķis šķiro”
Ar „Eco Baltia grupas” uzņēmumu – SIA „Eco Baltia Vide”, SIA „EKO Reverss” un AS „Latvijas Zaļais punkts” – atbalstu Šā gada 24.novembrī plkst.9.30 Stopiņu pirmskolas izglītības iestādē „Pienenīte” viesosies atraktīvā un izzinošā izrāde bērniem „Rūķis šķiro”. Izrādes laikā bērni kopā ar Rūķi un Punktuāli izzinās piesārņojuma ietekmi uz vidi, mācīsies šķirot atkritumus un saudzēt apkārtējo vidi.

Uzvedums veidots no Gundegas Muzikantes grāmatas „Rūķis šķiro”, lai interesantā un bērniem saprotamā valodā stāstītu par dažādiem ar vides aizsardzību saistītiem jautājumiem.

Izrādes laikā dalībnieki kopā ar Rūķi un Punktuāli noskaidros, kur paliek izlietotais iepakojums, ja to pareizi sašķiro, kāpēc atkritumi ir jāšķiro un kāda ir atkritumu otrā dzīve. Izrādes dalībnieki būs aicināti ne vien ieklausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties. Pasākuma laikā tiks īstenotas arī spēles, atrakcijas, jautras atkritumu placināšanas un šķirošanas stafetes, un citas bērniem saistošas aktivitātes. Tāpat bērni varēs nofotografēties „Eco Baltia grupas” jautrajā fotosienā.


Par uzvedumu „Rūķis šķiro”

Grāmatas galvenais varonis Rūķis dzīvo mežā. Kādu rītu, izejot no savas mājas, Rūķis ierauga, ka pie mājas samētāti atkritumi: stikla pudeles un burkas, konservu kārbas un kannas, kāds pat izmetis savu veco ledusskapi! Ejot tālāk mežā, Rūķis redz, ka Mazais Ezītis saslimis, jo apēdis plastmasas maisiņu, bet Zaķītim savainota kājiņa, jo uzlecis uz stikla lauskām. Rūķis redz, ka visi meža iemītnieki cieš… Cilvēki pērk tik daudz, un visas preces tik glīti iesaiņotas, bet, kad tās izlieto, tad iepakojums kļūst it kā nevajadzīgs, un daļa pat nonāk mežā. „Ko darīt?”, domā Rūķis. Un izdomā saukt palīgā Punktuāli – gudro iepakojuma šķirotāju, kas zina, kā pareizi rīkoties ar it kā nederīgām lietām.

Par „Eco Baltia grupu”

„Eco Baltia grupa” pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, apstrādei un pārstrādei. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi – „Latvijas Zaļais punkts”, „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „Pet Baltija”, „Eko Pet”, „Nordic Plast”, „Eko Reverss” un „Tehhe”.  Latvijā un ārvalstīs tiek apkalpoti vairāk nekā 45 000 klientu. Grupas uzņēmumi ir vadošie savā darbības jomā un nozīmīgi nodokļu maksātāji pilsētās un reģionos, kuros tie strādā.


Papildu informācija:
Dace Jansone
Korporatīvās komunikācijas direktore
„Eco Baltia grupa”
tālr.: 67039816
mob.tālr.: 28655072
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.ecobaltia.lv

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.