^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

,, BITĪŠU,, GRUPAS VIESOŠANĀS ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ

                                                                                                                    Buri- buri- burtiņi.
                                                                                                                    Jā, jā, jā.                 
                                                                                                                    Tās ir burvju durtiņas,
                                                                                                                    Pa kurām var ieiet grāmatā.
                                                                                                                    Ja tu proti slēgt
                                                                                                                    Visas trīsdesmit trīs,
                                                                                                                    Tad nāc man līdz!

           27.janvāra rītā ,,Bitīšu,, grupas bērni kopā ar skolotājām un auklīti devās viesos uz Ulbrokas bibliotēku. Mūs sagaidīja bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane un bibliotekāre Daina Kalmane.

           Bērni centās salikt bibliotēkas logo ,,Bruņurupuci,, ar skaitļu kartītēm. Pēc logo izveidošanas kļuva redzams, ka bruņurupuča bruņas ir kā stilizētas grāmatiņas. Logo māksliniece Gundega Muzikante kopā ar mūsu novada dzejnieku P. Brūveri  ir dāvājusi bibliotēkai savu grāmatiņu. Bibliotēkas darbinieki organizē katru  gadu rudenī mūsu novadnieka Pētera Brūvera piemiņas dzejas dienas.

            2017.gadā bibliotēka svinēja 70.gadu jubileju un bērniem bija iespēja apskatīt bibliotēkas 1.grāmatu ( vecāko grāmatu ),  kura reģistrēta 1947.gadā- bibliotēkas atklāšanas gadā  (bibliotēkas 1.nosaukums bija Dreiliņu pagasta bibliotēka).

             Lielākā grāmata bibliotēkā ir ,,Lielais pasaules atlants,, , biezākā- ,,Lielā aforismu grāmata,, , bet vismazākā grāmatiņa ,,Manas pamat tiesības Eiropas kopienā,, ,  kuras izmēri ir 2,5*3,5 cm.

            Laika gaitā ir mainījusies arī bibliotēkas krājumu reģistrācijas kārtība- grāmatiņās vēl arvien ir zīmodziņi, bet iekšējā vāka stūrītī vairs nav grāmatas ,,pases,,- to aizstāj bibliotēkas  elektroniskā automatizācija fondu glabāšanā, bet uz grāmatas aizmugurējā ārējā vāka ir grāmatas svītrkods, pēc kura kombinācijas pārbauda un atrod grāmatu. Arī ārpus bibliotēkas darba laika lasītājiem ir iespēja nodot grāmatas, tās ieslidinot pa lodziņu pie bibliotēkas durvīm.

            Mēs iepazināmies ar bibliotēkas telpām,  bērni izvēlējās grāmatas bērnu stūrītī un bibliotekāre Daina organizēja improvizētu grāmatu reģistrēšanu un izsniegšanu.

            Bērni pēc ekskursijas pa bibliotēku ( krājumā ir vairāk nekā 14 000 grāmatu ) piedalījās viktorīnā, atbildot uz daudziem jautājumiem. Atbilžu rezultāti bija ļoti labi.

             Bibliotēkas vadītāja Daiga tikšanās noslēgumā  bērniem par piemiņu no Ulbrokas bibliotēkas  uzdāvināja grāmatu brīvbrīdim , saldumu tūtu un pateicību par  aktīvu piedalīšanos bibliotēkas stundās bērniem.

              Uz redzēšanos rudenī, skolas gaitas sākot ! 

                                                                                         ,,Bitīšu ,, grupas skolotājas Diāna un Inese.

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"