^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

“Saulīšu” grupas bērni izzina ūdeni

Šā gada 20.februārī pie mums grupā “Saulītes” ciemojās ūdens pētnieki -Jānis Rubulis un Sandis Dejus no RTU Ūdens Pētniecības Laboratorijas. Bērni uzzināja, kā  rodas ūdens, kāpēc ir nepieciešams ūdens, kā ūdens nonāk no ūdenskrātuves līdz mūsu  mājām, cik garš un sarežģīts ir tā ceļš, un cik svarīgi ir to taupīt. Kā  var ietaupīt dzerot ūdeni no krāna, jo krāna ūdens ir tikpat garšīgs un drošs dzeršanai kā veikalā iegādātais ūdens. No visa lielā ūdens daudzuma, kas ir pieejams uz pasaules, ja to salietu vienā 3.l. burkā, tad dzeramais ūdens no tā ir tikai viena tējkarote. Tas lika bērniem padomāt, kāpēc un cik svarīgi ir taupīt ūdeni, jo ūdens ir dzīvība!

              Bet 27.februārī “Saulīšu” grupas bērni devās ekskursijā uz Ādažu novada Sūkņu staciju “Baltezers” -Rīgas ūdensapgādes muzeju, lai turpinātu izpētīt un apskatītu, kā nonāk ūdens pie mums mājās. Ekskursijā bērni varēja izpētīt ūdens apgādi no viduslaikiem līdz mūsdienām. Varēja apskatīt ūdens krāsni, kurā starp divām caurulēm vāroties ūdenim rodas tvaiki, kas dod ūdens enerģiju. Bērni varēja apskatīt ūdens lielās caurules un  kādas tās paliek pēc ūdens. Tās sarūsē!

Ekskursijas noslēgumā grupas bērni secināja, ka agrāk ūdens ir bijis grūtāk iegūstams nekā mūsdienās, jo ūdeni var iegūt ne tikai no dabas, bet var arī iegādāties veikalā. Bērni varēja uzspēlēt spēli, kurā izmantotas virves cilpas un tukšas ūdens pudeles. Ekskursija bija ļoti izzinoša un interesanta! Bērni uzzināja daudz jauna par ūdeni.  Liels paldies, vecākiem par izzinošo nodarbību  un iespēju doties ekskursijā uz ūdens apgādes muzeju!

 

“Saulīšu” grupas skolotājas Dana Ozola un Laura Siliņa

 

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"