^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ieksandinām Meteņdienu

Dedziet, meitas gaišu guni,
Pušķojiet istabiņu:
Tilti rīb, važi skan,
Metens brauca pār kalniņu;
Metens brauca pār kalniņu,
Saules groži rociņās.
                                     /latv.t.dz./

 Meteņi- kas tad ir šie svētki? Tie ir gadskārtu ieražu svētki. Vai ziniet kas ir gadskārtas? Gadskārtu svētkos noteicēja ir Saule, un latviešiem katrs gads- Saules gads. Ar Meteņiem iesākas jaunais gads- sākas pavasaris. Vai ziniet, kāpēc Metenis tur Saules grožus rociņā? Viņš nes pavasari. Daba spēkojas: dienu palāsēs skan pavasaris, nakti zem kājām krakšķošā sērsna sauc ziemu atpakaļ. Kurš kuru?

Kā jau katru gadu, arī šoreiz mazie ķekatnieki devās ārā, kur bērni piedāvāto aktivitāšu laikā izzināja Meteņdienas tradīcijas un katram bija iespēja  iesaistīties, izpētīt, aptaustīt, sajust, pajautāt, un pastāstīt. Bērni secināja, ka Metens nākot ciemos, ragavās sev līdzi ir atvedis pavasari. Tad jau sanāk, ka pavasaris ir diezgan tuvu. Visa daba mostās. Tāpēc mazākie bērni jau gāja modināt lāci un kopā ar to devās dažādās rotaļās.  Seni ticējumi vēsta, ka šajos svētkos esot  lustīgi jādanco, tas nesot auglību visai dzīvajai dabai! Tad nu arī vareni izdancojāmies!

Lielākie bērni sadalījās puišu un meiteņu komandās un pārbaudīja viens otru veiklībā, uzmanībā, stiprumā un atjautībā. Kā izrādījās - lielākais brīnums mūsu bērniem bija pelni. Tagad viņi zina kā rodas pelni, kā izskatās un kāpēc tie ir tik svarīgi. Vecāki, vai Jūs ziniet kāpēc? Pajautājiet saviem „kāpēcīšiem” un viņi Jums pastāstīs.

Meteņos ir vēl kāda bērniem jauka tradīcija. Esot jāiet apkārt mājai un jāskatās vai pats Metenis nesēž uz jumta kores. Kurš to ieraudzīšot, tiks apbērts ar zelta naudu. Un tieši tā arī notika, skaļo gājienu sadzirdēja pats Metenis un dāvāja bērniem vislielāko prieku- konfekšu un zelta pogu lietu.

Kā tad Meteņdienas svinības bez EkoSkolas projekta? Tieši tā! Domājam zaļi, mācām bērniem neradīt jaunus atkritumus, bet izmantot jēgpilni izlietotos materiālus, un izveidot ko radošu. Bērni apēda Meteņa izkaisītās konfektes, bet pāri palika krāsaini papīrīši. Ko ar tiem iesākām? Katra grupa saliedēti sadarbojās- locīja, burzīja, plēsa un veidoja fantāzijas darbu. Tapušo izstādi laipni aicinām aplūkot jaunā korpusa gaitenī.

 

Mūzikas skolotāja Agnese Ušacka

 

 

 

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.