^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

SPĀRĪŠU GRUPAS EKSKURSIJĀ UZ MAIZES CEPTUVI “LĀČI”

26.10.2017. mazie Spārīšu grupas bērni devās rudenīgajā ekskursijā uz maizes ceptuvi “Lāči” apskatīt, kā top viens no garšīgākajiem un labākajiem produktiem – maizīte.

Bērni uzzināja, ka ceptuvē “Lāči” pēc sentēvu metodēm izmanto dažāda lieluma malkas krāsnis, koka lizes un dažāda maluma miltus.

Bērni varēja iejusties cepēju lomā – cept cepumus un kopējo grupiņas kliņģeri. Audzinātājas un “Lāču” rūķis palīdzēja grūtākos darbos, bet mazie čaklie pirkstiņi staipīja mīklu, smērēja sviestiņu, bēra riekstiņus, vija garo kliņģera pīni.

Cepumi bērniem bija jāveido pašiem – kādam tā bija puķīte, bet citam, piemēram, sirsniņa. Idejas bija daudz un dažādas. Kamēr bērnu kārumi cepās, visa grupiņa devās ekskursijā pa  maizes ceptuvi. Bērni uzzināja kā top maizes ceptuves “Lāči” produkcija – cepumi, tortes, maizīte un maizes grauzdiņi. Dažus no produktiem bērni varēja nogaršot.

Dārziņā visi atgriezās zinošāki un smaržīgā kliņģera iedvesmoti! Vecākiem bija iespēja vakarā nogaršot bērnu lielo veikumu – garšīgāks līdz šim nebija baudīts!

Liels paldies jaukajām Spārīšu grupas audzinātājām par interesantās ekskursijas organizēšanu.

“Spārīšu” grupiņas vecāki.

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"