^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Esi priecīgs, esi vesels!


Rudu, rudu rudenīti,
Ko tu vedi vezumā?
Lielu prieku, veselību
Un ciešu sadarbību!


9.oktobra vakarā lielais un draudzīgais „Spārīšu” grupas kolektīvs- bērni, vecāki, audzinātājas un mūzikas skolotāja- cieši sadarbojoties un līdzdarbojoties-  aktīvā kustībā svinēja  rudens svētkus. Lielā mūzikas zāle bija pārvērsta līdz nepazīšanai un sadalīta dažādu aktivitāšu centros.


Tur notika:
?    rotaļu darbnīca;
?    pašdarinātu galvas masku parāde;
?    bija dziesmas un dejas;
?    visi pirka un pārdeva tirgus placī;
?    vēroja zāļu herbāriju izstādi;
?    un degustēja veselīgās un ļoti vērtīgās zāļu tējas improvizētā kafejnīcā.
Mūsu iestāde ar lepnumu nes EkoSkolas karogu. Tieši tāpēc, plānojot aktivitātes, jau iepriekšējā mācību gada beigās, grupas skolotajas lūdza bērniem kopīgi ar saviem vecakiem, vasaras laikā veidot veselīgo zāļu tēju herbāriju. Protams, bērniem šī bija jauna pieredze un izziņas brīnums, bet vecākiem- izaicinājums. Darbs bija pabeigts, tāpēc radās doma, ka šis izzinošais materiāls ir jāizceļ un jāiepazīstina ar to ne tikai „Spārīšu” grupas bērni un vecāki, bet arī citi bērnudārznieki un mūsu viesi. Rudens ir ražas novākšanas laiks, mēs šos „augļus” apkopojām un izveidojām izstādi, kura šobrīd aplūkojama katram interesentam pie lielās mūzikas zāles ieejas.
Kopīgi plānojot aktivitātes rudens periodam, mēs domājām kā izcelt šo vērtīgo informāciju un akcentēt to, jo šī mācību gada EkoSkolas tēma ir „Veselīgs dzīvesveids”. Tāpēc radās doma izveidot ne tikai izstādi, bet arī kopīgu pasākumu bērniem, vecākiem un skolotājiem, lai dalītos un priecātos par paveikto.
Bērni aicināja savus vecākus uz kopīgu vakarēšanu. Mēs gājām rotaļās un izzinājām gadskārtu ieražu tradīcijas. Vecāki vēroja bērnu sagatavotos priekšnesumus un īpaši jāizceļ- modes skati. Šīs galvas maskas ir īpašas, jo tās darināja vecāki saviem bērniem. Redzot, kā mazajiem ķipariem patīk lomu spēles, vecāki nolēma pagatavot dažādu meža un mājdzīvnieku galvas maskas un uzdāvināt tās grupai. Šoreiz bija īstais brīdis tās izcelt. Zālē bija izritināts sarkanais paklājs pa kuru lepni soļoja bērni ar savu vecāku sarūpētajām maskām. Vēl jo interesantāk vecakiem, bērni iejutās dažādās dzīvnieku lomās- uz skatuves lidoja gan pūce, gan spārnus plicināja cālis, gan cilpoja zaķis un asti luncinādams gāja suns- katrs bērns iejutās sava tēla lomā un rotaļīgi iznesa to uz sarkanā paklāja.
Bet lielāko prieku sagādāja lomu spēles, kur vecāki iejutās pārdevēju lomā, bet bērni- pircēju lomā. To īpašu padarīja faksts, ka skolotājas bērnus atalgoja ar pašdarinātiem maciņiem. Tos attaisot- bija liels pārsteigums- spēļu nauda! Vecākiem bija iespēja vērot sava un citu bērnu prasmes operēt ar naudu-  prast aprēķināt, plānot, sarunāt un nokaulēt, lai tiktu pie kārotā. Un bērni tika atalgoti pēc lielā darba ar dažādiem vecāku sarūpētajiem našķiem, kurus kāri ēda improvizētajā kafejnīcā, reizē malkojot dažādās un ļoti veselīgās tējas.
Ne tikai bērni, bet arī mēs pieaugušie ar interesi pētījām, degustējām, darbojāmies un baudījām aktīvo un ļoti radošo gaisotni...


Pateicībā par atsaucību un sadarbību,
mūzikas skolotāja Agnese Ušacka

 

Vairāk bildes šeit

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"