^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ugunīgā gaiļa gada svinības

1.februārī koši un skanīgi “Pienenītē” iesoļoja Ugunīgais Gailis – 2017.gada aizbildnis!

Tādi bija arī “Mārīšu”, “Rūķēnu”, “Kāpēcīšu” grupu bērni un viņu skolotājas – Sandra, Gunta, Lidija un Rita, visi tērpušies sarkanos, oranžos, dzeltenos un zeltītos tērpos, kā arī spožām rotām, spalvām, cepurēm un citiem aksesuāriem, papildinot Gaiļa greznību.

Ievadā sarīkojuma vadītāja mūzikas skolotāja Līga stāstīja bērniem par Gaiļa gada būtību, atklājot to kā ķīniešu Jauno gadu, kuru atzīmē ne tikai Ķīnā, bet arī daudzviet citur pasaulē, kā arī Latvijā par to tiek samērā plaši runāts un rakstīts masu medijos.

Sagādājot sev – bērniem izzinošu un lustīgu pasākumu, arī mēs svinējām Ugunīgā Gaiļa atnākšanu. Tā kā gailis latviešiem ir visai nozīmīgs un apdziedāts putns, par kuru atrodamas daudzas tautasdziesmas, kā arī minēts noteiktās autoru dziesmās, tad  ķīniešu svinības izvērtās gluži latviskas!

Katras grupas bērni runāja un dziedāja tautasdziesmas par gailīti, gāja rotaļās un dejoja deju skolotājas Aigas mācīto latviešu tautas deju. Autoru dziesmas visu grupu bērni izpildīja kopā, kas bija ļoti skanīgi un tādējādi atbilstoši Gaiļa gadam. Dziesmas, dejas un rotaļas ik pa laikam nomainīja citas aktivitātes – uzmanības spēle saistībā ar Gaiļa gada laimīgajiem cipariem – 5, 7, 8, kā arī krustvārdu mīklas minēšana un sportiska stafete ar olu nešanu caur šķēršļu joslu.

Noslēgumā svinības pārtapa īstā diskotēkā, kad lustīgi kustējāmies Venecuēlas dziesmas “Kikiki Kokoko” pavadībā un laidāmies populārajā “Putniņdejā”.

Kā jau katrs Jaunais gads tiek sagaidīts ar salūtu, arī “Pienenītē” paukšķēja konfeti salūts, kas bērniem radīja īpašu pārsteigumu, prieku un brīvu salūta baudīšanu līdz pat pusdienlaikam!

Paldies sakām bērnu vecākiem par izdomu un rūpību, darinot gailīšu gleznas, bērnu tērpus, aksesuārus un sagādājot Gailim tīkamos izsmalcinātos našķus!

Laimīgu Gaiļa gadu!

 

Vairāk bildes šeit

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.