^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Rūķēnu” grupas ekskursija uz Saules muzeju

Gada tumšākajā laikā, kad saules gaisma mūs priecē jo īpaši, un, dodoties tai pretī pašiem, mēs “Rūķēnu” grupa, 24. novembra rītā dodamies uz pasaulē vienīgo Saules muzeju. Tā kā Rīgas centrā ierodamies agrāk, ir iespēja aiziet līdz Brīvības piemineklim, uzzināt, kāpēc mums, Latvijā tāds ir, vērot sarkanbaltsarkano ziedu klājumu, sardzē stāvošos karavīrus. Esot visiem kopā, šis mirklis ir īpaši emocionāls.

Saules muzejā, laipni sagaidīti, “Rūķēni” tiek aicināti veikt pirmo darbiņu radošajā darbnīcā. Tā top apgleznotas balta ģipša saulītes, kuras varēs aizvest mājās kā saulainu atmiņu par to, ko muzejā piedzīvos. Muzeja mērķis ir atklāt cilvēku dažādo redzējumu par vienu un to pašu tēmu – Saule! – kas ir mūsu Saules sistēmas pirmsākums un cilvēces tagadējais dzīvās enerģijas avots.

Ekskursijas laikā uzzinām, kā piedzima Saule, kā tā ietekmē Zemi un cilvēku, ieraugām slaveno zinātnieku Galileo Galileju (vaska figūru), kurš centās pierādīt Zemes kustību apkārt Saulei, ieraugām, cik daudz (vairāk nekā 400) dažādu saules formas dekoru, pulksteņu, spoguļu un dažādu citu ar Saules motīviem saistītu priekšmetu kolekcijas ir no visas pasaules kontinentu valstīm! Īpaša vieta atvēlēta unikālai ekspozīcijai, kurā redzami tieši Latvijas mākslinieku darbi par Saules tēmu. Ir tik aizraujoši atrasties telpās, kur staro tik daudz interesantu un vienreizēju eksponātu!

Par Saules muzeju tika dzirdēts, bet pārsteigums par to, ka mums tepat Rīgas centrā ir tik neparasta vieta, kur uzzināt, domāt, radoši darboties, redzēt, salīdzināt, ir liels!

Ar saules gaismu sirdī tieksimies pretī Ziemassvētku laikam, un gada tumšāko laiku pavadīsim ar līdzi paņemto saulītes gaismu!

Skolotājas Lidija un Gunta

 

 

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"