^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Rudenīgas aktivitātes ārā

 

Ekoskolas projekta ietvaros, saulainajā un dzestrajā 30.oktobra rītā, pastaigas laikā, pirmsskolas skolotājas Anna Lušņicka un Rita Niedre, organizēja bērniem tematisku pasākumu sportiskā garā - popularizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Lai veicinātu pozitīvu komunikāciju vienaudžu vidū, uz sadraudzēšanos bija aicināti bērni no “Rūķēnu” grupas.

Pie bērniem ciemos bija atnācis mīļš, bet bēdīgs zaķis (sk. Rita Niedre). Iemesls bēdām bija nozaudētais maiss, kas bija pilns ar rudens ražu, ekoloģiski tīriem našķiem ziemai – burkāniem, āboliem un kartupeļiem.

Izdzirdot zaķa raudāšanu, atskrēja atraktīvā lapsa (sk. Anna Lušņicka). Nezinot, ka šis maiss piederēja zaķim, lapsa bija to piesavinājusi.

Skrienot pa mežiem un ložņājot pa krūmiem, ar maisu notika negadījums – izbira visi dārzeņi. Bet to, kas bija maisā, lapsa jau bija aizmirsusi.

Zaķis negribēja naidoties, bet ar mīklu palīdzību atgādināja lapsai par kādi dārzeņi bija maisā.

Lapsiņa aicināja bērnus palīdzēt viņai atminēt mīklas par burkāniem, kartupeļiem, āboliem. Vēlāk bērni devās lapsai pa pēdām pazudušo Eko našķu meklējumos.

Bija noorganizētas 3 darbošanās stacijas-

1.- darbošanās ar āboliem;

2.-darbošanās ar burkāniem;

3.-darbošanās ar kartupeļiem.

Katrā darbošanās stacijā bērnus uzmundrināja, liels atbalsts bija no abām sporta skolotājām – Taņas un Irinas.

Bērnu starpā valdīja pozitīvas emocijas un gandarījums par paveikto, par palīdzību lapsai savākt visus nozaudētos dārzeņus.

Nobeigumā sporta skolotājas Taņa un Irina novadīja nelielu “atsildīšanos” no fiziskajām aktivitātēm.

Lapsa un zaķis sarunāja draudzēties un dalīties našķos. Abi aicināja arī bērnus ēst dārzeņus un augļus, lai ziemā neslimotu.

Paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās šajā mazajā tematiskajā rudens pasākumā!

Paldies, pirmsskolas skolotājām Ritai un Annai, sporta skolotājām Taņai un Irinai, fotoreportierēm Romandai un metodiķei Evijai, kā arī mūsu čaklajām pavārītēm par sagādātajiem dārzeņiem!

“Saulīšu” grupas skolotāja Anna Lušņicka

 

Pilnu fotogaleriju var skatīt šeit

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.