^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Lācēnu” grupiņas gadatirgus lustes Mārtiņdienu gaidot

4. novembra vakarpusē, nedēļu pirms Mārtiņiem, „Lācēnu” grupiņā valda īsta rosība- notiek gan pucēšanās, gan gatavošanās rotaļām un priekšnesumam, gan pašcepto gardumu un pašdarināto smukumlietiņu sakārtošana gadatirgus laukumā.

Tā kā Mārtiņdiena iezīmē laiku starp rudens un ziemas saulgriežiem, kad garais rudens darba cēliens noslēdzies un sākas ziemas klusais periods, tad saprotams, ka šāda zīmīga diena jānosvin – gan ar jautrām atrakcijām, rotaļām, tautasdziesmām, gan ar gardiem gadatirgus našķiem un kārumiem.

 

Visas lustes „Lācēnu” grupiņā sākas pavisam neparasti - visi bērni šajā svinamdienā pārvērtušies par rudens ražas bagātīgajām veltēm - augļiem un dārzeņiem, savukārt audzinātāja Maija un auklīte Viktorija meistarīgi iejutušās Pilsētas un Lauku peles tēlos.

Kā izrādās, Lauku peles pagrabos un apcirkņos sabiris gana daudz gardu rudens ražas kārumu– kāļi, bietes, kartupeļi, sīpoliņi, kāpostiņi, burkāniņi un vēl un vēl. Visi tie Peles pagrabiņos dzīvo draudzīgi, iet rotaļās, mācās tautasdziesmas, dzied, danco, min mīklas un zina stāstīt ticējumus par Mārtiņiem. Bet te lauku dzīves mierīgo un paredzamo ritmu pārsteidz negaidīta vēstule, izrādās tieši Mārtiņdienā Pilsētas pele brauc ciemos pie Lauku peles.

Mārtiņdienas pievakarē, kad Lauku peles pagrabiņā tiek ietas lustīgas rotaļas un dziedātas dziesmiņas, amizantā Pele Pilsētniece ir klāt – astē tai 2 rozā pušķi iesieti, austiņas gluži pēc pēdējās modes saspicētas, svārciņi modīgi mugurā, viss ļoti glauni un pārdomāti. Pele pilsētniece brauc ciemos bagātīgās ražas laikā un atvedusi arī ciemkukulī 3 savus neiztrūkstošos pilsētas dzīves labumus, ar kuriem pārsteigt lauciniekus - smalku pilsētas kūciņkukuli, pilsētnieku vitamīnus burciņā un, lauciniekiem it kā nezināmos, kartupeļu čipšus. Bet izrādās lauciniekiem pašiem sava maizīte - pašu audzēta un sarūpēta; pašiem savi dabiskie augļu un dārzeņu vitamīni, kurus nevajag ēst no burciņas, bet kas izaug vasarā pašu dārzā, kā arī pašiem skaidra vīzija par kartupeļu čipšu rašanās vēsturi un veselīgo izcelsmi. Tā nu Pilsētas peles sarūpētie pārsteigum-kārumi bērniem, kā izrādās izauguši tepat laukos un pēc tam nokļuvuši pilsētas veikalu plauktos.

Mārtiņdienas rotaļas, dziesmas un danči nemanot visus iesaistītos aizvilina līdz gadatirgus priekiem, kad visi- gan bērni, gan vecāki un vecvecāki, gan arī pedagogi- iejūtas gan pircēju, gan pārdevēju lomās, skaita un rēķina, pērk un pārdod gan pašdarinātus smaidīgus akmentiņus, raibas un krāsainas aprocītes un sprādzītes, gan pašceptus plāceņus, gan raušus, gan īstos lauku vitamīnus - dzērvenes, gan pielaiko un pārdod veselīgās plūmju, aprikožu un riekstu krelles, nobauda dažādus cepumus, kēksus, čipšus, kūkas un neskaitāmus citus gardumus Mārtiņdienas gadatirgū.

Lācēnu” grupas vecāki-

Dace Ruskule

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.