^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Notikumi 2017. gadā

“Skudriņu” grupas panākumi SIA “Zaļā josta” organizētajā konkursā “Pašu rokām darināts dizaina papīrs”

Jau trešo gadu aktīvi un atbildīgi darbojamies Ekoskolu programmā. Esam lepni, ka mūsu “zaļā” domāšana, mūsu iestādes bērnu un ģimeņu izglītošana par videi draudzīgām rīcībām  ir novērtēta un vainagojusies ar Zaļā Ekokaroga plīvošanu pie mūsu PII “Pienenīte”.

Tāpat kā katru gadu, arī šogad esam aktīvi un piedalāmies dažādos konkursos. “Skudriņu” un “Zaķēnu” skolotājas  un bērni piedalījās SIA “Zaļā josta” organizētajā konkursā “Pašu rokām darināts dizaina papīrs” .

Konkursa darba uzdevums bija- no makulatūras materiāla – izlietotā  papīra izgatavot paštaisītu , jaunu DIZAINA PAPĪRU, uz kura uzzīmēt, uzrakstīt, aplicēt vai citādi radoši iestrādāt savu VĒSTĪJUMU “TĪRAI LATVIJAIRadošās un “zaļi” domājošās “Skudriņu” un “Zaķēnu” grupiņu skolotājas kopā ar bērniem izveidoja savas grupas DIZAINA PAPĪRU.

Radošais konkurss guva ļoti lielu atsaucību un tajā tika iesūtīti vairāk nekā 500 konkursa darbi no 98 izglītības iestādēm.

Konkursa darbus vērtēja Diāna Meiere (Dabas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja); Sabīne Koklačova (Latvijas dizaineru savienības priekšsēdētāja vietniece, Korporatīvā dizaina studijas “Bungala” vadītāja); Ilze Liepa-Balode (biedrības “Latvijas Zaļā Josta” projektu direktore un Laima Kubliņa (SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja).

Lielā un daudzveidīgā konkursantu snieguma rezultātā tika nolemts dalīt darbus un nominācijas skolas un pirmsskolas izglītības iestāžu grupās.

Bijām patiesi priecīgi un lepni, saņemot konkursa rezultātus:

 

PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU GRUPAS

1.VIETA - Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes "Dartija" Grupas “Pie Ķūķa” audzēkņu kopdarbs “Lai zemei sāpes nav, kad manas kājas to min!”. Skolotāja Ilze Arāja;

2.VIETA - Stopiņu novada domes pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" grupas “Skudriņas” audzēkņu kopdarbs. Skolotāja Olga Ružanska;

3.VIETA - Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes "Varavīksne" "Rūķīšu grupa". Skolotāja Aija Krilova.

Pavisam mazu brīdi, no šā gada 12.aprīļa līdz 23.aprīlim Latvijas Dabas muzejā bija aplūkojama konkursa “Pašu rokām darināts dizaina papīrs” noslēguma izstāde, kuras oficiālā atklāšana un uzvarētāju apbalvošana notika 12.aprīlī plkst. 13:00, kur piedalījās arī mūsu Stopiņu novada domes PII “Pienenīte” pirmsskolas skolotāja Olga Ružanska.

Izstādē bija redzami vairāk nekā 100 dažādi bērnu veidoti oriģināldarbi, uzskatāmi parādot, kā nevajadzīgu makulatūru ikviens var pašrocīgi pārvērst jaunā papīrā. Rotāti ar dabas elementiem, zīmējumiem, aplicēti, apgleznoti, izšūti un aptamborēti, tie pauda bērnu nostāju par dabas saudzēšanu un aicinājumu veidot tīru Latviju ik dienas.

Pasākuma laikā, piedaloties visiem dalībniekiem, tika parakstīts kopīgs vēstījums Latvijas Valsts prezidentam, aicinot Latvijas simtgadē ietērpt mūsu valsti viskrāšņākajā rotā: zaļos un tīros mežos, kuros mīt dzīvnieki un putni; dzidrās upēs un ezeros, no kuriem veldzēties; sakārtotās pilsētās, ciemos un viensētās, kurās mīt tauta, kam rūp tīra un skaista Latvija.

Visi konkursa dalībnieki saņēma Pateicības rakstu par piedalīšanos konkursā, kas tiks nosūtīts uz izglītības iestādes norādīto pasta adresi kopā ar makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursu noslēgumu dokumentiem.

“Zaļā josta” izteica sirsnīgu pateicību visiem konkursa dalībniekiem, viņu skolotājiem un ģimenēm.

Ir jauki, ka visas mūsu iestādes “zaļie” darbi un “zaļās” domas, kā arī mūsu Ekoskolas moto “ Domā zaļi, dzīvo zaļi!” realizējas ne tikai ikdienā, katrā grupiņā, mācību procesā, mūsu iestādes ģimenēs un Stopiņu novadā, bet arī konkursā tikām pamanīti ar mūsu LABAJIEM DARBIEM!

Lai kopā mums izdodas “Domāt zaļi un dzīvot zaļi!”

Sirsnīgs paldies “Skudriņu” un “Zaķēnu” grupas skolotājām un bērniem par radošu izdomu un piedalīšanos konkursā!

 

Santa Šika , Stopiņu novada domes PII “Pienenīte" vadītājas vietniece izglītības jomā

 

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"