^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Notikumi 2017. gadā

ANSAMBĻU SADZIEDĀŠANĀS

PAVASARIS KLĀT!

Pavasara sākums mūsu “Pienenītē” šogad izvērtās īpaši skanīgs un dziesmu pilns, jo saules pielietā 22.marta rītā šeit noritēja Pierīgas novadu pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu vokālo ansambļu sadziedāšanās “Pavasaris klāt!”. Ar dziesmām pavasari ieskandināt ieradās bērni no Sējas novada “Bitītes”, Vangažu “Janča”, Ropažu “Anneles”, Zaķumuižas, Babītes novada Salas sākumskolas, Saulkrastu “Rūķīša” un vistuvākie kaimiņi no Stopiņu pamatskolas pirmsskolas.

Kad rīta agrumā visi balsis bija iesildījuši, dungodams un ģitāru spēlēdams, ieradās lācis, kura lomā iejutās mūsu dežurants Mārtiņš Jaunzems. Bijām patīkami pārsteigti, jo parasti lāči tikai rūc, bet šis izrādījās īpaši muzikāls. Pamodies no ziemas miega, tas devās raudzīt, kas notiek Pierīgā pavasara sākumā. Ceļā tas ieraudzīja olu, no kuras, pēc lāča klauvēšanas, izlēca cālis, kurā paslēpusies bija mūzikas skolotāja Agnese Ušacka. Tā kā cālis par pavasari vēl neko nezināja, lācis apņēmās mazo cālēnu iepazīstināt ar pavasara burvību, jo, kā viss nezināmais, cālēnam tas raisīja bailes. Lielākie palīgi šai izziņas procesā bija bērni, kuri ar savām dziesmām atklāja dažādas norises, notikumus un interesantas lietas par pavasari un pasauli kopumā. Tādējādi cālēns noslēgumā atzina, ka no pavasara nemaz nav jābaidās, jo tas izrādījies patiešām skaists un aizraujošs. Cālis iepazina putnu dziesmas, pirmās pavasara puķes, lidoja ar gaisa balonu, devās pa varavīksnes tiltu, iemācījās likt bēdu zem akmens, dejot bugi – vugi un rokenrolu, kā arī atzina, ka bērni ir gan lieli stiprinieki, gan talantīgi un spilgti mākslinieki.

Turklāt, bērni ar aizrautību vēroja viens otra uzstāšanos, klausījās gan dzirdētas, gan nedzirdētas dziesmas, aplūkoja tērpus, raudzīja kustību horeogrāfiju un baudīja priekšnesumu kopumā.  Izskaņā ansambļu dalībnieki sanāca kopīgā aplī, lai vienotos kopīgā dziesmā, kura šoreiz bija “Cālīša dziesma” (V. Siliņa, A. Leine).

Sadziedāšanās izrādījās vērtīga pieredze ne tikai bērniem, bet arī pedagogiem, jo bija iespēja iegūt jaunu mūzikas materiālu, dalīties pieredzē un raisīt turpmākas radošas idejas.

 

 

Stopiņu novada domes PII „Pienenīte” mūzikas skolotāja

Līga Kurzemniece

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.