^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Taurenīšu” ekskursija uz Doles salu

 Rudens mēnesis - septembris mūs priecēja ne tikai ar atkal tikšanos , jauniem draugiem, krāšņajiem ziedu paklājiem bērnudārza teritorijā, bet arī ar rudens ekskursiju uz Doles salu, Salaspils novadā.
       30. septembra rīts Doles salā bija saules apspīdēts, pūta vējš un zem kājām čabēja koku lapas.
       Mūs sagaidīja gide Inese. Viņa mums pastāstīja, ka mēs  atrodamies netālu no Rīgas, Doles salā, kur ir muižas dzīvojamā ēka, gleznains parks stāvā Daugavas krastā. Inese bērniem atklāja vējaināko vietu uz salas, kur vējš pūš bez mitas. Un te sākās mūsu mazais, bet interesantais ceļojums pa Doles salu.
       Bērni gāja rotaļās, dziedāja, piedalījās stafetēs un iejutās seno zvejnieku lomā: ķēra zušus, makšķerēja un ganīja cūkas. Tā bija iespēja iepazīties ar Daugavas zvejnieku dzīvesveidu aktīvā veidā, kā arī apskatīties seno zvejnieku dzīvojamās ēkas un kā viņi dzīvoja. Paplašināja zināšanas par upes dzīvo dabu, darbojoties radoši un atraktīvi.
       Ekskursijas nobeigumā gide Inese bērniem piedāvāja nofotografēties pie lielgabala parkā vai arī pie atsegtās dolomīta sienas Daugavas krastā. Bērni vienbalsīgi vēlējās doties fotografēties Daugavas krastā. Viņus apbūra upes plašums un tās stāvie krasti.
       Laiks paskrēja nemanot, bija laiks doties mājās – uz PII „Pienenīte”. Bērni priecājās par skaisto laiku, čaukstošajām lapām zem kājām un paukšķošajām zīlēm, kuras iemanījās iekrist kādam arī zābakos.„Taurenīšu” grupas skolotājas Ineta un Diāna
 un skolotāju palīgs Ilze

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"