^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

“Rūķēnu” grupas ekskursija uz Ugunsdzēsības muzeju

Kad tuvojas gada tumšākais laiks, kad dzīvās, svētās uguns liesmiņas klātbūtni vēlēsimies izbaudīt arvien vairāk, mēs, “Rūķēni”, lai draudzētos ar uguntiņu, lai pārliecinātos vēlreiz, cik ļoti uzmanīgiem jābūt saskarsmē ar to, 10. oktobra rītā dodamies uz Ugunsdrošības muzeju.
Ieejot lielajā priekštelpā, ievērojam pie garās sienas izstādītos mākslinieces Liānas Kudreņickas māla dekorus, kuros atainota ugunsgrēka izcelšanās, tā dzēšana vecajos Vecrīgas koka namos. Gide mums pastāsta, ka nākamais gads muzejam ļoti nozīmīgs – tiks svinēta 40 gadu jubileja.
Ekspozīcija tiešām iespaidīga. Ar interesi vērojam senos rokas, tvaika sūkņus, kurus izmantoja uguns dzēšanai, agrāko laiku un mūsdienu formas tērpus, pirmos ratus, kurus vilka zirgs, pat mašīnu ar sanitāram pirmās palīdzības sniegšanai paredzēto vietu transporta aizmugurē.
Viena zāles telpa atvēlēta ugunsdzēsēju mašīnu modelīšu, šķiltavu, piekariņu, koka izstrādājumu aplūkošanai. Ar ļoti lielu interesi “Rūķēni” no visām pusēm aplūko divstāvu koka māju (sens muzeja eksponāts), kurā lūkojoties lodziņos redzamas dažādas situācijas, kurās var izraisīties ugunsgrēks: lietojot sērkociņus, piekurinot krāsni, eglīti aizdegoties, gludekli neizslēdzot.
Ar kādu aizrautību ir iespēja, pieaugušajiem piepalīdzot, turēt šļūtenes un ar ūdens strūklu trāpīt bumbiņai, lai ar to trāpītu mērķī. Kamēr daļa bērnu gaida savu kārtu aktivitātei, otra pēc kārtas uzliek īstās ugunsdzēsēju cepures, kas uz bērnu galvām izskatās, tā ka jautrība garantēta.
Ļoti pamācoša demonstrētā multiplikācijas filma gan par dažādām situācijām, kurās draudzība ar uguntiņu beidzas gaužām bēdīgi, gan veicamo rīcību nelaimes gadījumos. Tik simpātisks ir sunītis Rekss, kurš ar savu ožu sajūt nelaimi un dodas palīgā ugunsdzēsējiem! Īpaši iespaidīgs redzamais eksperiments, kuru vērojot ekrānā, var ieraudzīt, cik lielu ļaunumu nodara uz galda novietota degoša svece: tā 5 minūšu laikā, pakāpeniski pieaugot temperatūrai, piedūmo telpu un izraisa ugunsgrēku.
Ekskursijas nobeigumā vēl iespēja aplūkot pie sienas dažādos ordeņus par nopelniem ugunsdrošībā, uzdot jautājumus gidei, kuri interesē un to ir daudz!

Skolotājas - Lidija un Gunta

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"