^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Ciemos pie Zvirbuļa un Pūces – ielūdz “Rūķēni”!

 

Kādā rudens novakarē, kad vējā čabēja dzeltenās un sārtās lapas un dārzos paukšķēdami krita gatavie āboli, Rūķēnu namiņā dega gaisma. Rūķēni, Pūcei (skolotāja Gunta), Zvirbulim (skolotāja Lidija) un Dziesmu Rūķim (mūzikas skolotāja Līga) piepalīdzot, bija sagatavojuši nudien sirsnīgus rudens svētkus.

Kalnā kāpu lūkoties
Vai dzeltēja bērzu lapas!
Ja dzeltēja bērzu lapas,
Tad rudens sētiņā!

 

Zvirbulis kā jau gādīgs namatēvs būdams, rūpīgi jo rūpīgi pārbaudīja viesu sarakstu, kas bija padevies itin brangs – kā nekā Rūķēniem svētkos piebiedrojās arī rūķu mammas un tēti, kā arī māsas un brāļi. Kad dziesmas jau tika dungotas pilnā sparā, ieradās meža gudriniece Pūce, kas vai man dieniņ` - nebija viesu sarakstā!

Zvirbulim sanāca visādi viesi,
Ai, ai džam,džam
Visādi viesi!
Pūcīte atnāca neaicināta.
Ai, ai džam,džam
Neaicināta!

 Labi gan, ka Zvirbuļa un Rūķēnu namiņā valdīja viesmīlība un svinības varēja turpināties vēl kuplākā pulkā! Tomēr, lai svētki būtu godam nopelnīti, vispirms bija jāapdara rudens darbi, uz ko Pūce stingri norādīja. Tā nu visi ķērās pie graudu malšanas – mala gan lieli, gan mazi! “Mala, mala pelīte vienu rudzu graudu. Samalusi vienu graudu tek pēc otra grauda,” – un tā kamēr graudiņi samalti diezgan.

Nepagāja necik ilgs laiks, kad Pūcei jau nākamais darbs padomā – jāvāra biezputra un lai nesanāk kā Jancim, kurš negribēja putru ēst – mazie Rūķēni piebēra putrai šķipsniņu cukura un saldo ievārījumu, kā arī gatavoja ziemai gardu kārumu – kompotu no pašu dārza labumiem: plūmēm, zemenēm un ķiršiem!

Kad Zvirbuļa saimniecībā ar Rūķēnu palīdzību kārtība bija ieviesta, danči varēja sākties. Tik Pūce bija jāpierunā uz palikšanu, dziesmas un lustes piesolot. Solīts – darīts! Pēc jautrās putniņu dejas kājas izlocīt kārta bija Rūķēnu vecākiem. Rūķēnu mammas steidza sarūpēt maizītes cepšanai nepieciešamās sastāvdaļas. Grozā ātri vien sagūla garšvielas, piens un citas gardas mīklas pagatavošanai vajadzīgas lietas. Savukārt Rūķēnu tēti varēja pārbaudīt spēkus un izveicību rudens ražas vākšanā, ķerrā rindojot burkānus un tupeņus. Lai arī katrs centās savu darbiņu paveikt visašāk, uzvarēja draudzība!

Sirsnīgs paldies Zvirbulim, Pūcei, Dziesmu Rūķim un Rūķēnu saimei par sarūpētajiem svētkiem! Rudens nu ir godam nosvinēts, varam sākt gaidīt sniegu!

Daba klus, un putni klausās,-
Sirmie bērzi čukstēt sāk;
Atkal balta, skarba, skarba,
Sudrabota ziema nāk!

 

 

Elīzas Fokerotes mamma - Raimonda

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.