^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Programma STOP 4 -7 Stopiņu novadā

Stopiņu novada PII „Pienenītē” Ulbrokā , Stopiņu pamatskolas un Upesleju sākumskolas pirmsskolas izglītības grupās no 19. aprīļa līdz 1. jūlijam norisinājās pirmās programmas STOP 4-7 grupas darbība.

STOP 4-7 programmas mērķis ir mazināt bērnu un jauniešu problemātisko uzvedību, mācot vecākus un pirmsskolas pedagogus izmantot pozitīvu audzināšanu. Programma ir balstīta zinātnē un pētījumos par bērnu uzvedības problēmu attīstību. Būtiska programmas daļa ir vecāku un pedagogu aktīva līdzdalība un sadarbība. Programmas STOP 4-7 teorētiskajā aprakstā iekļautie pētījumi rāda, ka svarīgi ir mazināt nevēlamās uzvedības riskus jau pirmsskolas vecumā, jo bērnam pieaugot, piemēram, pusaudžu vecumā, mazinās intervences efektivitāte.

Programmas laikā bērniem tika mācīts sadarboties, iekļauties nodarbībās, ievērot norādījumus un noteikumus, būt draudzīgiem un laipniem, risināt problēmas, pazīt un regulēt emocijas.

Vecākiem un skolotājiem programmas norises laikā tika mācīts vērot un izprast uzvedību, pozitīvi pastiprināt vēlamo uzvedību, nejauši neapbalvot problemātisku uzvedību, būt konsekventiem un disciplinēt, regulēt savas emocijas.

Programmā piedalījās 11 Stopiņu novada pirmsskolas iestāžu audzēkņi, viņu vecāki un pirmsskolas pedagogi, kuri ikdienā strādā ar šiem bērniem. Programmu vadīja STOP 4- 7 treneri no novada pirmsskolas izglītības iestādēm, kuri iepriekš izgāja apmācību kursu. Upesleju pirmsskolas izglītības grupas pārstāvēja pirmsskolas pedagoģe Sanita Tošena.  Pirmās STOP 4 -7 grupas darbības laikā Sanita darbojās ar programmā iekļautajiem četriem bērniem no Upesleju sākumskolas pirmsskolas izglītības grupām. Stopiņu pamatskolas pirmsskolu  pārstāvēja un ar bērniem no savas pirmsskolas darbojās Stopiņu pamatskolas pirmsskolas metodiķe Kristīne Stulberga un izglītības un skolu psihologs Dace Voļska. Ulbrokas PII „Pienenīte” pārstāvēja un darbojās ar četriem programmā iekļautajiem bērniem izglītības un skolu  psihologs Evita Anča.  Ar supervīzijām un informatīvu atbalstu trenerus nodrošināja kognitīvi biheiviorālā terapeite, sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Inese Lapsiņa.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, projektā iesaistītie treneri  ar bērniem darbojās individuāli vai nelielās grupās, ievērojot viena sociālā „burbuļa” principu. Savukārt, vecākiem un pirmsskolas pedagogiem nodarbības notika ZOOM platformā. Kopumā vecākiem tika novadītas desmit nodarbības, pirmsskolas pedagogiem četras nodarbības.

Programmas STOP 4-7 noslēgumā vecāki norādīja, ka programma 70 % - 90 % robežās ļāva viņiem kopā ar bērniem sasniegt savas gaidas, kuras tika izvirzītas uzsākot dalību programmā STOP 4-7.

Programmu STOP 4-7 Stopiņu novadā ir iespējams īstenot  pateicoties Pārresoru koordinācijas centra iniciatīvai „Laimīgi bērni”,  sadarbībā ar biedrību „Latvijas kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija” un Stopiņu novada domi.

Kopumā šī projekta ietvaros plānots novadīt piecas programmas STOP 4-7 intervences grupas. Nākamā intervences grupa savu darbu uzsāks šī gada oktobrī.

Evita Anča

PII „Pienenīte” izglītības psihologs

Programmas STOP 4-7 koordinators Stopiņu novadā

Programmas STOP 4-7 noslēgumā katrs bērns izgatavoja sev kroni un saņēma diplomu.

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.