^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

PII “Pienenīte” dalība projektā “We are raised by the Baltic sea”

Jūnija sākumā, ar jautru sadancošanos caur Zoom platformu, tika noslēgts projekts “Mēs nākam no Baltijas jūras”. Tā ierosinātāji ir Klaipēdas pilsētas PII “Puriena”, kuri ir jau labi pazīstami mūsu draugi no iepriekšējām sadarbību aktivitātēm. Abu iesaistīto iestāžu vadītāju vietnieču personiskā draudzība šajā daudzo ierobežojumu Covid-19 pandēmijas laikā, nodrošināja attālinātu sadraudzības projekta  iespējamību.

Šī projekta mērķis bija veicināt komunikāciju un sadarbību starp Lietuvas un Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēm. Pievērst uzmanību sociālās un emocionālās izglītības nozīmei, uzturēt draudzīgas attiecības un spēju mācīties vienam no otra.

Mūsu iestādi pārstāvēja “Skudriņu” grupas bērni, kuri grupas skolotājas Olgas Ružanskas vadībā izzināja daudzo emociju gammu caur dažādiem uzdevumiem. Bērniem bija sagatavoti 5 dažādi uzdevumi, kuru veikšanai bija jāmaina gan vide, gan  aktivitāšu veidi, gan jāsarūpē uzskates un daudzi izejmateriāli  to izpildei. Vislielākais prieks un piedzīvojums bērniem bija brauciens uz Carnikavas jūrmalu. Bija bērni, kuri pirmo reizi brauca ar autobusu un arī tādi, kuri vēl nebija redzējuši jūru. Vislielākais izbrīns mūsu bērniem bija pludmalē sastaptie vides objekti. Tie ir lieli divmetrīgi koku krāvumi, kuri atgādina lielus ugunskurus un teltis. Neviens īsti nezina, kurš pludmalē no jūras izskalotiem kokiem radījis šos krāvumus. Un tie ir teju divu kilometru garumā! Laiks mūs lutināja ar siltu sauli un bezvēju. Mūsu bērni izspēlēja emociju iztēles un sporta spēles, uzcēla smilšu pilis, kā arī izveidoja nelielus koku krāvumus.

Par padarīto darbu un saviem piedzīvojumiem, abu valstu iestādes sazvanījās caur Zoom platformu un sniedza atgriezenisko saiti. Bērni iemācīja viens otram vienu savas tautas rotaļu un noskatījās katra piedzīvoto darbošanos foto mirkļos.

Projekts ilga no 2021.gada 19.aprīļa- 17.jūnijam.

Organizatoriskā darba grupa projektam “We are raised by the Baltic sea”:

  • lietuviešu puses koordinatore “We are raised by the Baltic sea” direktore Klaipēdas pilsētas PII “Puriena” vadītājas vietniece izglītības jautājumos Raimonda Pazeriene, sagatavošanas grupas bērni, grupas skolotāja Dangira Noreikiene, sporta skolotāja Regīna Bockiene.
  • PII “Pienenīte” projekta koordinātore vadītājas vietniece izglītības jautājumos Santa Šika; “Skudriņu” grupas bērni ar skolotājām Olgu Ružansku, Olgu Stepanovu un mūzikas skolotāju Agnesi Ušacku.

Paldies, iestādes vadītājai Leldei Sturmei, par atbalstu projekta ideju īstenošanā.

Mūzikas skolotāja Agnese Ušacka

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.