^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

“Rūķēnu “ grupas darbīgais pavasaris

Šī gada pavasaris “Rūķēnu” grupas bērniem ir bijis notikumu pilns. Tā kā ziema bija nedaudz aizkavējusies, tad dabas skaisto atmošanos mēs novērojām marta otrajā pusē. Bērni ar lielu prieku vēroja kā mostas mazie asniņi un kukainīši, kuri čakli uzsāk pirmos pavasara darbiņus.

   Arī grupiņā mēs izveidojām savu “mazo pavasari”.

  1. Iestādījām sīpolus, kuru izaugušos lociņus pēc tam likām uz pašu uzsmērētām sviestmaizītēm un apēdām ar gardu muti.
  2. Podiņos iesējām dažādas zirņu un saulespuķu sēkliņas, kuru dīgstus pēc kāda laiciņa arī nogaršojām, šī bija interesanta pieredze tiem, kas iepriekš vēl nebija pagaršojuši dīgstus.
  3. Gājām uz mežu un vācām dažādus dabas materiālus – skujas, visādu augu lapiņas un vēl daudz ko citu.
  4. Uz Lieldienām mēs krāsojām vistu un paipalu oliņas ar mežā savāktajiem dabas materiāliem un sīpolu mizām. Oliņas sanāca ļoti raibas un garšīgas.
  5. Novērojām kā aug mūsu iesētās gurķu un tomātu sēkliņas, laistījām un kopām tās. Vēlāk arī redzējām kā uzzied gan gurķu, gan tomātu ziediņi, sagaidījām šī gada pirmos divus gurķus. Mēs tiem izmērījām garumu, platumu un resnumu, otrais gurķis bija izaudzis lielāks nekā pirmais. Abi gurķi bija ļoti sulīgi un garšīgi.

   “Rūķēnu” bērni ir iemācījušies arī to, ka no dabas augiem var iegūt dzeltenu, zaļu un brūnu krāsu, piemēram, pieneņu putekšņi dod dzeltenu krāsu, pagalma zāles stiebriņi dod zaļu krāsu, bet no pieneņu pieniņa iegūst brūnu krāsu. Mums ļoti patīk pētīt mazos kukainīšus un uzplaukušās pienenes. Arī tad, kad saulīte ir paslēpusies aiz mākoņiem, bērni ar lielu prieku uzturas svaigā gaisā.

 “Rūķēnu” grupas skolotāja Gunta, skolotāju palīgi Emīlija, Sabīna.

 

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.