^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

“Skudriņu” grupas veselīgais dzīvesveids

Visa gada garumā Skudriņu grupā tika apspriests un piekopts veselīgs dzīvesveids, taču aprīlī mēs to aplūkojām padziļinātāk. Izveidojām plakātus par veselīgu dzīvesveidu, kā arī sadarbojāmies ar bērnu ģimenēm, kur katra ģimene iemūžināja sava veselīgā dzīvesveida aktivitātes, vēlāk bērni dalījās viens ar otru, kā veselīgi pavada savu ikdienu. Tagad to var aplūkot visi bērnudārza bērni un viņu vecāki, lai smeltos iedvesmu.

Veselīga dzīvesveida pamatā ir veselīgs un uzturvielām bagāts uzturs, fiziskās aktivitātes, garīgā veselība, kā arī tīra un droša vide.

Mācoties izprast savu uzturu jau no bērnības tiek veidota izpratne un apzinīgi ēšanas paradumi, iekļaujot visas nepieciešamās uzturvielas un nostiprinot savu veselību nākotnei. Šīs tēmas ietvaros tika izzināti dažādi produkti, to uzturvielas, piederība kādai produktu grupai un krāsai, kā arī  ietekme uz dažādām ķermeņa funkcijām – redzi, dzirdi, gremošanu, asins recēšanu utt. Oranžs - redzei, sarkans – sirdij, violets un zils - smadzenēm, zaļš - vēdera darbībai, dzeltens - ievainojumu dzīšanai.

Lai izprastu produkta nonākšanu līdz galdam, stādījām, sakopām un vēlāk izmantojām pagatavošanā gurķus, lociņus, kressalātus, zirnīšu dīgstus, baziliku. Iestādījām arī zemenes, arbūzu un tomātus, pagaidām vēl gaidām ražu.

Paši gatavojām veselīgus kārumus, spiedām augļu un dārzeņu sulas, pēc garšas minējām dārzeņus, bērni no mājām nesa veselīgus kārumus, lai cienātu citus bērnus, gatavojām maizītes ar pašu audzētiem lociņiem, Lieldienu galda klāšanā tika atnesti tikai veselīgi cienasti – augļi un dārzeņi ar dažādām mērcītēm, paštaisītas kūciņas bez pievienotām e vielām, pilngraudu cepumi u.c.

Lai nodrošinātu labvēlīgu vidi sev apkārt, mācāmies būt dabai draudzīgi, jo rūpējoties par savu planētu nodrošinām sev drošu un veselīgu nākotni. Nodarbībās izmantojam dabas un otrreiz lietojamus materiālus, aktīvi sadarbojamies ar vecākiem, kuri tos nodrošina. Mācāmies šķirot atkritumus un nepiesārņot apkārtni.

Lai rūpētos par savu fizisko un garīgo veselību, cenšamies pavadīt daudz laika svaigā gaisā. Atnākot siltajam laikam pavasarī, sporta stundas un ikdienas nodarbības bieži tiek vadītas ārā. Mācāmies iepazīt un izprast sajūtas un emocijas. Šīm vērtībām tiek pievērsta liela uzmanība pieredzes apmaiņas projektā “We Are Raised by the Baltic Sea”, kurā sadarbojamies ar bērniem un skolotājiem no Lietuvas. Šī projekta ietvaros drīzumā brauksim uz jūru, kur bērni varēs pavadīt laiku svaigā gaisā, pastaigāties un veikt meditatīvus uzdevumus, ieklausoties apkārtējās skaņās, smaržās un ķermeņa sajūtās.

 

“Skudriņu” grupas skolotāja Olga Ružanska

 

  

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas nepieciešamas lapas darbībai nodrošināšanai un apmeklējuma statistikai. Nekādus personas datus mēs neievācam, neapstrādājam un neuzglabājam. Akceptējot šo vai turpinot pārlūkot, jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.