^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

Latvijas dzimšanas diena Pienenītē

Kas ir mūsu Latvija…

Vai tu zini, kas ir Latvija?
Tā ir zeme, mana dzimtene.
Vai tu zini, kas ir dzimtene?
Tā ir zeme, kur es piedzimu.
Vai tu zini, kā es piedzimu?
Tā kā puķuzirnītis uzziedēju māmiņai,
Tā kā puķuzirnītis apvijos ap tētiņu.

/dzejoļa autors Jānis Peters/

Novembris ir mēnesis, kad dabā aiz loga gandrīz ik minūti, ik stundu ir krēsla, migla un tumsa. Ikviena sirsniņa vēlas gaišumu un siltumu. Katrs meklē kaut ko savai dvēselei. Tieši šajā mēnesī mūsu Latvija svin savu dzimšanas dienu. Un, kas var būt skaistāks, mīļāks un siltāks, ja ne dziesmas, dejas un vārdi mūsu mīļajai tēvu zemei, kurus no sirds izskandina īsti, stipri un varoši latviešu bērni! Tā ir mūsu Latvijas nākotne – bērni. Tāpēc jau no mazotnes viņi apzinās savas vērtības un savu vietu Latvijā. Šogad 12. novembra rītā PII „Pienenītes” bērni no grupiņām „Spārītes”, „Knīpas un knauķi”, „Taurenīši” un „Burtiņi” izstāstīja savu Latvijas stāstu mazo bērnu grupiņām „Podziņas” un „Skudriņas” un stārķim, kurš bija sagatavojies lidojumam uz siltajām zemēm, tomēr vēlējās uzzināt, kas īsti ir mūsu Latvija?

Pēc svētkiem stārķis noteikti varēs pastāstīt plašajai pasaulei, ka Latvijā dzīvo gudri, labi, dziedoši un dejojoši bērni. Latvijas spēks ir kartupelis un rupjmaize! Latvijā aug daudz talantīgu bērnu, kuri prot muzicēt un deklamēt. Un, stārķis zina – pavasarī bērni viņu gaidīs atpakaļ, jo nākamajā gadā būs XI Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētki! Par Latviju un tās vērtībām varētu stāstīt vēl un vēl. Taču ir svarīgi apzināties, ka tieši mēs un mūsu bērni ir tie, kuri Latviju saudzēs un turēs stipras visas Latvijas vērtības!

Paldies skolotājiem, bērnu dārza kolektīvam un arī vecākiem, ka mums aug gudra, laba, mīļa un sevis cienoša jaunā paaudze ar savām sirsniņām Latvijai!

Mums jābūt Latvijā, jo mēs visi zinām, cik dārga mums tā ir!

Mūzikas skolotāja Kristīne Stulberga

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"