^ Uz augšu
Get Adobe Flash player

„Zvaigznītes „ tautas dziesmu vakarā

Māci mani, māmuliņa,

Māci mani darbiņā;

Darbiņā mācījusi,

Dod man gudru padomiņu!

Kādā skaistā rudens vakarā „Zvaigznīšu” bērni, vecāki un vecvecāki sapulcējās pasākumā, kas bija veltīts tautas dziesmām. Dainas jeb tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras mutvārdu tradīcijām. Šajā pasākumā bērni uzzināja, bet vecāki un vecvecāki atcerējās tautas dziesmu vēsturi. Kas uzsāka tautas dziesmu vakšanu, kas apkopoja un kur glabāja.Ievērojamākais tautasdziesmu apkopotājs bija Krišjānis Barons, kas izveidoja Dainu skapi ar 268 815 dainu lapiņām.Šodien Dainu skapi var aplūkot Gaismas pilī.

Katrs bērns prata noskaitīt kādu tautas dziesmu. Pasākums tika apvienots ar rokdarbu izstādi, jo kā zinams senos laikos katrs darbiņs tika veikst ar dziesmu. Kā izrādās „Zvaigznīšu” māmiņas un vecmāmiņas ir čaklas rokdarbnieces, prot adīt, tamborēt, šūt, aust, apgleznot zīdu un daudzas citas lietas. Izstādei tika atnesti dažnedažādi darbiņi, sākot ar šallēm, sedziņām, zeķītem, jaciņām,maskām, mantām beidzot ar segu un tautas tērpu.

Pasākumā bija uzaicināta aktīva vecmāmiņa Ingūna no Rīgas, kas pastāstīja par sevi un izrādīja savus rokdarbus. Pasākuma izskaņā visi apvienojāmies kopīgā rotaļā un pacienājamies ar gardiem pīrādziņiem.

„Zvaigznīšu” audzinātājas
Lauma un Zanda

Visas tiesības aizsargātas ©   PII "Pienenīte"